Magdalena Ogórek – kim jest i czy ma męża i córkę? Ile ma lat i jak wyglądała przed operacjami?

Magdalena Ogórek to polska dziennikarka, prezenterka oraz działaczka polityczna, która budzi skrajne opinie i liczne kontrowersje. Nie można jej jednak odmówić tego, że cieszy się sporą popularnością i wzbudza zainteresowanie publiczności. Startowała jako kandydatka na prezydenta z ramienia lewicy po to, by obecnie prezentować skrajnie prawicowe poglądy. Nie dziwi więc fakt, że spore grono osób jest zainteresowane nie tylko jej karierą, ale także życiem osobistym. Postanowiliśmy więc przygotować artykuł, w którym zestawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat pięknej dziennikarki i prezenterki. Oto, co udało nam się ustalić.

Magdalena Ogórek – życiorys, wzrost, wiek i miejsce urodzenia

Magdalena Ogórek urodziła się 23 lutego 1979 w Rybniku. W swoim rodzinnym mieście ukończyła II Liceum Ogólnokształcącym im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Następnie rozpoczęła studia na Uniwersytecie Opolskim gdzie studiowała historię. Tytuł magistra otrzymała w 2002 roku. Rok później kontynuowała edukację na kierunku integracja europejska na Uniwersytecie Warszawskim. W 2005 roku rozpoczęła studia w European Institute of Public Administration w Maastricht.

Otrzymała również tytuł doktora na Uniwersytecie Opolskim za pracę “Beginki i waldensi na Śląsku i Morawach do końca XIV wieku”. Jest więc osobą wszechstronnie wykształconą. Przez pewien czas pełniła rolę adiunkta w Katedrze Stosunków Międzynarodowych w Wyższej Szkole Cła i Logistyki w Warszawie. Była także wykładowczynią w Małopolskiej Szkole Wyższej im. J. Dietla w Krakowie. Wiele osób zastanawia nie tylko jej kariera naukowa, ale również wzrost. Magdalena Ogórek nie należy do wysokich kobiet. W sieci możemy znaleźć informację, że posiada 165cm wzrostu.

Magdalena Ogórek przed operacjami i po nich

Magdalena Ogórek – kariera

Karierę Magdaleny Ogórek możemy podzielić na karierę akademicką, polityczną, jak i dziennikarską. Kobieta starała się bowiem odnieść sukces na wielu frontach, nierzadko z powodzeniem. O jej dokonaniach naukowych wspominaliśmy w poprzednim akapicie. Jeśli chodzi o działalność polityczną, Magdalena Ogórek zasłynęła przede wszystkim swoją kandydaturą na urząd Prezydenta RP w 2015 roku. Kobieta startowała wówczas z ramienia partii SLD. Niestety, nie mogła poszczycić się dobrym wynikiem – udało jej się otrzymać zaledwie 2,38% głosów ważnych.

Jeśli zaś chodzi o karierę medialną Magdalena Ogórek zagrała kilka epizodycznych ról w filmach, wcielała się też w rolę pielęgniarki w serialu “Na dobre i na złe”. Ma doświadczenie w prowadzeniu programów telewizyjnych. Prowadziła program Atlas świata w TVN24 Biznes i Świat, od 3 listopada 2016 do 20 grudnia 2023 współprowadziła program W tyle wizji w TVP Info,  dwukrotnie była także gospodynią programu Minęła dwudziesta w TVP Info. Pełniła także rolę publicystki konserwatywnego tygodnika „Do Rzeczy”.

Magdalena Ogórek – rodzina

Magdalena Ogórek pochodzi z rodziny o patriotycznych tradycjach. Przodkowie dziennikarki brali udział w powstaniach śląskich.Jej ojciec był szefem działu inwestycji w kopalni Rymer. Matka uczyła w Technikum Górniczym w Niedobczycach. Niestety, kobieta zmarła gdy Magdalena Ogórek miała zaledwie 14 lat. Dziennikarka ma rodzeństwo a dokładniej młodszą siostrę. Po śmierci matki ogromnym wsparciem dla Magdaleny Ogórek była jej ciotka Emilia, która mieszkała w sąsiedztwie.

Magdalena Ogórek – stan cywilny. Kto jest jej mężem/partnerem?

Magdalena Ogórek przez wiele lat była związana z Piotrem Mochnaczewskim. Jej były już mąż to ekonomista, w latach 1991-1993 będący posłem z ramienia partii SLD. Piotr Mochnaczewski był również pracownikiem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Małżeństwo pary nie przetrwało jednak próby czasu. Rozwód nastąpił w listopadzie 2021 roku. Obecnie nie wiadomo, czy Magdalena Ogórek jest z kimś związana.

Magdalena Ogórek – dzieci

Magdalena Ogórek jest kobietą spełnioną na wielu płaszczyznach, również jeśli chodzi o rodzicielstwo. Posiada jedno dziecko – córkę Magdę, która przyszła na świat w 2005 roku. Dziewczyna jest owocem jej małżeństwa z Piotrem Mochnaczewskim. Magdalena Ogórek stara się wpoić swojej córce miłość do Śląska i historii, czyli do kwestii, które są niezwykle ważne również dla niej samej. W sieci możemy znaleźć między innymi wspólne zdjęcia kobiet z odwiedzin w muzeach.

Magdalena Ogórek – Facebook i Instagram

Magdalena Ogórek należy do grona osób, które doskonale wiedzą jak wykorzystywać social media do promocji swojej działalności oraz zwiększania popularności. Obecna jest zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie gdzie chętnie dzieli się nie tylko swoimi poglądami ale również urywkami życia prywatnego.

Cieszy się dość dużą sympatią obserwujących, choć na jej profilach nie brakuje również krytycznych komentarzy. Obecnie jej konto na Facebooku obserwowane jest przez 59 tysięcy osób. Na Instagramie obserwujących jest tylko odrobinę mniej – obecnie konto obserwuje 43,1 tysiąca użytkowników aplikacji.

Magdalena Ogórek – ciekawostki z życia

Magdalena Ogórek jest kobietą, która nie boi się jasno wyrażać swoich poglądów, przez co niejednokrotnie zmagała się z falą hejtu nie tylko w internecie, ale również w życiu realnym. Agresywny tłum zaatakował ją raz pod studiem telewizyjnym. Wydarzenie to było dla prezenterki na tyle trudne, że przez pewien czas zniknęła z mediów.