Maciej Kurzajewski – kim jest i ile lat ma mąż Katarzyny Cichopek? Dzieci i rodzina dziennikarza

Maciej Kurzajewski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy telewizyjnych w naszym kraju. Jest również prezenterem radiowym oraz telewizyjnym. Przyjemna aparycja oraz tembr głosu sprawiają, że cieszył się bardzo dużą popularnością wśród widzów. Nie da się jednak ukryć, że pewne kontrowersyjne decyzje. które podjął w życiu osobistym sprawiły, że obecnie zdania o nim są podzielone. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal wiele osób chce dowiedzieć się o nim czegoś więcej. Dlatego też przygotowaliśmy artykuł, w którym zgromadziliśmy wszystkie najważniejsze informacje na temat Macieja Kurzajewskiego. 

Maciej Kurzajewski – życiorys, wzrost, wiek i miejsce urodzenia

Maciej Kurzajewski urodził się w Kaliszu. Jego dokładna data urodzenia to 29 stycznia 1973 roku. Uczęszczał do SP nr 3 im. Juliusza Słowackiego, a następnie do kaliskiego III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika. Już jako dziecko miał okazję zajmować się różnymi aktywnościami – między innymi w chórze chłopięco-męskim, grał na skrzypcach czy tańczył taniec nowoczesny.

Nie zaniedbał przy tym swojej edukacji. Zdecydował się bowiem na studiowanie prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Wiele osób zastanawia również wzrost Macieja Kurzajewskiego. Postanowiliśmy więc to ustalić. Według informacji znajdujących się w sieci dziennikarz ma 176 centymetrów wzrostu.

Maciej Kurzajewski – kariera

Maciej Kurzajewski to znany i uznany dziennikarz sportowy w Polsce. Jego przygoda z telewizją zaczęła się w 1993 roku, kiedy to zwyciężył w konkursie na prezenterów sportowych TVP. Spośród 600 kandydatów z całego kraju, znalazł się wśród dziesięciu najlepszych. Został zatrudniony w redakcji sportowej Telewizji Polskiej, gdzie początkowo pełnił rolę asystenta i researchera Włodka Szaranowicza, który był jego mentorem na stażu w TVP. Po trzech latach odszedł z TVP i dołączył do nowo powstałego TVN-u.

Był jednym z twórców działu sportowego TVN, gdzie pracował przez prawie dwa lata. Potem przeniósł się do platformy Wizja Sport, gdzie nawiązał współpracę z ludźmi z różnych krajów. Następnym etapem jego kariery był powrót do TVP, gdzie prowadził Sport po Wiadomościach i program informacyjny TVP1 Sportowy Express (2002-2006). Maciej Kurzajewski brał udział w prowadzeniu: programów porannych TVP, takich jak Kawa czy herbata? (2005–2007, 2012-2013) i Pytanie na śniadanie (2009-2011), programu rozrywkowego Gwiazdy tańczą na lodzie (2007-2008), magazynu Świat się kręci (2014-2015) oraz koncertu noworocznego Sylwester marzeń z Dwójką (2009/2010 i 2010/2011).

Uczestniczył w relacjonowaniu największych imprez sportowych transmitowanych przez Telewizję Polską: Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Europy i Świata w piłce nożnej, lekkoatletycznych mistrzostwach Europy i Świata, zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich i kolarskim wyścigu Tour de Pologne. Prowadził również największe gale, koncerty i festiwale emitowane przez Telewizję Polską. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień, w tym trzy Telekamery i jedną Złotą Telekamerę w kategorii „komentator sportowy”.

Maciej Kurzajewski – rodzina

Maciej Kurzajewski wychowywał się w wielopokoleniowym domu gdzie szczególną opieką otaczała go babcia. Jego rodzice to Teresa i Czesław Kurzajewscy. Ojciec również był dziennikarzem, niestety zmarł w 2019 roku. Maciej Kurzajewski posiada dwie siostry. Jedna z nich jest od niego o rok starsza, druga zaś o 9 lat młodsza od dziennikarza.

Maciej Kurzajewski – stan cywilny

Wobec relacji osobistych Macieja Kurzajewskiego w pewnym momencie wybuchło dość sporo kontrowersji. Wynika to z faktu, że przez ponad 23 lata był związany węzłem małżeńskim z Pauliną Smaszcz. Para pobrała się w 1996 roku. Niestety, z pozoru idealne małżeństwo zakończyło się. Już 7 października 2022 roku ogłosił związek z Katarzyną Cichopek. 

Maciej Kurzajewski – dzieci 

Maciej Kurzajewski jest ojcem dwóch synów będących owocem jego pierwszego małżeństwa. Starszy z nich nosi imię Franciszek i w tym roku skończy 26 lat. Jest absolwentem studiów w Izraelu. Młodszy z synów to Julian. W 2024 roku skończy 17 lat. Nastolatek lubi aktywnie spędzać czas z ojcem np. wędrując po górach.

Maciej Kurzajewski – Facebook i Instagram

Maciej Kurzajewski jest jednym z tych dziennikarzy, którzy zdają sobie sprawę z tego, że w dzisiejszych czasach obecność wyłącznie w mediach tradycyjnych może okazać się niewystarczająca. Z tego właśnie powodu robi wiele aby zaistnieć również w internecie. Media społecznościowe są bowiem doskonałą platformą nie tylko do przekazywania informacji, ale również do budowania własnej popularności.

Maciej Kurzajewski posiada swoją stronę na Facebooku. Jest ona obecnie obserwowana przez 20 tysięcy osób. Znacznie większą popularnością cieszy się jednak na Instagramie. Na swoim koncie na tej aplikacji zgromadził bowiem aż 88,7 tysięcy followersów. 

Maciej Kurzajewski – ciekawostki z życia

O Macieju Kurzajewskim możemy znaleźć wiele ciekawych informacji, mężczyzna jest bowiem osobą bardzo kreatywną, która chętnie podejmuje się różnych aktywności. Między innymi początkowo jako młody mężczyzna trenował kolarstwo torowy a obecnie jest bardzo zaangażowany w biegi. W 2013 roku zdobył Koronę Maratonów Ziemi. Pod tym tajemniczym tytułem kryje się wyzwanie przebiegnięcia dystansu 42 kilometrów i 195 metrów na każdym z siedmiu kontynentów.