Lublin walczy z komarami. Pomóc mają pewne przerażające stworzenia!

Choć sezon na komary jeszcze przed nami, to Lublin już szykuje się na walkę z tymi owadami.

Jak czytamy na profilu miasta Lublin: “🦟 Komary w Lublinie będą cienko bzyczeć 😉”. Pomóc mają stworzenia, które w wielu ludziach budzą lęk.

 

będą mieszkać w specjalnych budkach – https://www.facebook.com/MiastoLublin

 

Zobacz też: Agnieszka Chylińska na wakacjach. Zdjęcie jak z dreszczowca!

 

Mówi się o nich, że wplątują się we włosy, czyhają na ludzką krew i często są kojarzone z horrorami. Z drugiej strony, przez Chińczyków uważane są za symbol szczęścia. Mowa tu o nietoperzach, które bardzo lubią konsumować komary!

 

W całym mieście zawiśnie pół tysiąca budek dla jerzyków, które właśnie zaczynają wracać w nasze strony z zimowania. A jeden jerzyk może dziennie zjeść 20 TYSIĘCY komarów‼

– informuje Miasto Lublin.

 

Obecnie na terenie Miasta instalowane są budki dla nietoperzy. Dodatkowo sami mieszkańcy mogą zgłaszać chęć instalacji takiej budki u siebie na posesji:

 

Kupimy specjalne schrony dla tych skrzydlatych ssaków i szukamy miejsc na takie “domki” dla nietoperzy. Czekamy na zgłoszenia od zarządców, administratorów i właścicieli nieruchomości na adres e-mail [email protected]

 

montaż budek w Lublinie – https://www.facebook.com/MiastoLublin

 

Przy okazji warto wyjaśnić, że nie ma co się obawiać mitów na temat komarów, bo większość z tych wierzeń jest nieprawdziwa. Nietoperze nie polują na ludzi i nie piją ich krwi. Czasem mogą krążyć nad naszymi głowami właśnie po to, by złapać jakiegoś komara.

Warto zatem wejść w sojusz z nietoperzami i dzięki nim uchronić się przed komarami!

 

Polecamy: Kasia Nosowska chwali się nowymi butami. Uważaj, bo mogą wessać w błoto! – ostrzegają fani.

 

https://www.facebook.com/MiastoLublin/posts/4068909936504847

2 komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.