KOŚCIÓŁ domaga się podniesienia minimalnego WIEKU zezwalającego na zakup ALKOHOLU! W trosce o “Trzeźwość Narodu”.

Podczas ostatniego spotkania w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski biskupi zaprezentowali specjalny program, który ma na celu walkę o trzeźwość narodu polskiego. Z danych wynika, że statystyczny obywatel RP wypija 10 litrów czystego alkoholu rocznie, co plasuje nas w czołówce państw UE. Według przedstawicieli kościoła to zdecydowanie za dużo. Biskupi pragną obniżyć tę ilość o połowę i wprowadzają w życie Narodowy Program Trzeźwości.

 

 

Ma on za zadanie uświadamiać Polaków o zgubnych skutkach spożywania alkoholu i płynących z tego konsekwencjach. Przedstawiciele kościoła głęboko wierzą, że pomóc w tym mogłoby ograniczenie dostępności do alkoholu szczególnie dla ludzi młodych. Stąd pomysł podniesienia minimalnego wieku zezwalającego na zakup i spożywanie napojów alkoholowych z 18 do 21 lat. Podobny system obowiązuje w USA.

 

 

Kościół widzi w tym wiele korzyści dla społeczeństwa i uważa za rzecz priorytetową. Na konferencji padł również pomysł podniesienia cen alkoholu i ograniczenia miejsc jego sprzedaży. Biskupi chcą raz na zawsze wymazać stawiający nas w złym świetle na świecie stereotyp Polaka-pijaka. Wierzą, że Narodowy Program Trzeźwości stanie się przyczynkiem dla wielu korzystnych zmian w tym jakże gorącym temacie.

 

 

 

 

źródła: polskieradio.pl, foto pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *