Michał Piróg nie przebiera w słowach! Kościół “należy odesłać w pizdu do więzień”

42-letni Michał Piróg w wieku 15 lat przyznał się do tego, że jest gejem. Teraz tancerz i prezenter zabrał głos w kuriozalnej sprawie dotyczącej stanowiska Kościoła Katolickiego.

Na swoim profilu Michał Piróg skomentował sprawę Janusza Szymika. Sprawa swój początek miała w latach 80′, gdy Szymik, jako 12-latek miał być molestowany przez księdza. W 2021 roku mężczyzna złożył pozew przeciw diecezji bielsko-żywieckiej i żąda trzech milionów złotych zadośćuczynienia za krzywdy doznane przez księdza Jana W.

 

W odpowiedzi kurii na pozew pojawiły się szokujące pomysły. Po pierwsze pełnomocniczka bielskiego biskupa domaga się stwierdzenia, jakiej orientacji seksualnej jest pokrzywdzony Janusz Szymik. Dalej padają stwierdzenia, że jako 12-latek (!) czerpał on przyjemność z obcowaniem z księdzem oraz, że przyjmował korzyści majątkowe z tego tytułu.

 

W swoim komentarzu Michał Piróg nie krył oburzenia.

 

piróg spódnica
https://www.instagram.com/michalpirog/

 

Tancerz ujawnia absurd takiej logiki kurii:

 

…wnioskuje ze stanowiska kurii, że ksiądz może wykorzystywać chłopców którzy są homoseksualni i logicznie rzecz biorąc heteroseksualne dziewczynki bo w przyszłości pewnie z takiego modelu seksu będą czerpały przyjemność. Siostry tez mogą analogicznie? Inni ludzie innych profesji tez maja takie prawo czy tylko jest to przywilej księży ? … otóż nie zwyrodniałe bandyckie kanalie…

 

Piróg uważa, że miejsce wielu duchownych jest w więzieniu:

 

Jakim prawem i zrządzeniem losu takie osoby nazywane są duszpasterzami, sługami bożymi … wielki kryzys kościoła już jest faktem. Moim zdaniem nie ma czego żałować. Te obecną strukturę watykański monopol kościoła, mafie finansową, zbrodniarzy, zwyrodnialców należy odesłać w pizdu do więzień.

 

Swój wpis kończy następująco:

 

Niby to wszystko moj umysł jest w stanie pojąć.
To, że są wśród księży pedofile. Są oni we wszystkich zawodach. (…)

 

Ale w ogólnym połączeniu jest to wybitnie ohydne.

 

Podobnego zdania jest Tomasz Terlikowski. Katolicki publicysta zauważa, że chodzi tu o 12-letniego chłopca, a zatem o nieletniego. Nie ma więc znaczenia jego orientacja seksualna ani rzekome “czerpanie przyjemności”. Ponadto zwrócił też uwagę na możliwy mechanizm “uwodzenia”, który mógł skutkować pozorną zgodą na czynności seksualne.

 

>>>Blanka Lipińska była tak wdzięczna, że pokazała się BEZ stanika! (FOTO)

 

https://www.instagram.com/p/CYrXFcEMmmM/

2 komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.