Kilka lat temu STRACIŁA obie NOGI w przerażającym wypadku. Dziś jest utalentowaną SPORTSMENKĄ, która pomaga INNYM i WYGLĄDA tak! (foto)

Qiang Hongyan nacierpiała się w życiu tak wiele, że jej historia to idealny scenariusz na wzruszający scenariusz filmowy. Jako maleńka dziewczynka, w wieku 3 lat brała udział w tragicznym wypadku samochodowym. Straciła obie nogi oraz część tułowia, a lekarze przez wiele godzin walczyli o jej życie. Mała Chinka pochodziła z biednej rodziny i brak pieniędzy znacznie pokrzyżował jej leczenie, mimo tego nie poddawała się.

 

 

Przez niemal całe dzieciństwo nauczyła się żyć ze swoją niepełnosprawnością, rodziny nie było stać na protezy, jednak jej dziadek wpadł na genialny pomysł. Mężczyzna przyniósł do domu piłkę do koszykówki, odciął jej kawałek i przymocował do niej drewniane poręcze. Później nauczył ją jak poprawnie poruszać się przy pomocy innowacyjnego wynalazku. Dziewczynka nie potrafiła ukryć łez i od tamtej chwili wiedziała, że jeszcze wiele może osiągnąć w swoim życiu. Zdjęcia “basketball girl: obiegły cały świat.

 

 

Dzięki swojej wzruszającej historii i wojowniczemu charakterowi Qiang poruszyła tysiące ludzkich serc na świecie. Dziewczyna otrzymała protezy, nauczyła się ponownie chodzić, a później zrealizowała marzenie z dzieciństwa jakim była nauka pływania. Nie dość, że na pływalni radzi sobie świetnie to wystąpiła również na paraolimpiadzie w 2009 roku, do której dzięki bardzo dobrym wynikom się zakwalifikowała. Chinka jest prawdziwa profesjonalistką, a woda to jej drugi dom. Przez kilka kolejnych lat wygrała wiele ważnych imprez i znacznie się wzbogaciła.

 

Obecnie ma nowe, silikonowe protezy, które przypominają ludzkie nogi. Kobieta pomaga innym i dla ludzi, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji, co ona kiedyś jest prawdziwym wzorem do naśladowania.

 

źródła: thesun.co.uk, foto youtube.com

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *