Korwin-Mikke ostro o szczepionkach: “Świadczenie człowiekowi przyjemności pod przymusem nazywa się gwałtem! “

Janusz Korwin-Mikke zabrał głos w sprawie szczepionek przeciwko Covid, a konkretnie w sprawie przymusu szczepień.

Obecnie zaszczepienie się przeciwko koronawirusowi nie jest obowiązkowe, jednak rząd na wszelkie sposoby zachęca do tego obywateli. Po pierwsze zwiększono dostępność szczepień poprzez możliwość wybrania dowolnego punktu, w którym można przyjąć drugą dawkę szczepienia (w przypadku szczepionek dwudawkowych).

 

korwin-mikke szczepionki
https://www.instagram.com/januszkorwinmikke/

 

Kolejny element to zachęta w postaci loterii:

 

Każda pełnoletnia i w pełni zaszczepiona osoba ma szanse wygrać atrakcyjne nagrody w Loterii Narodowego Programu Szczepień. Pieniądze, samochody i hulajnogi czekają na zwycięzców. Zaszczep się przeciw COVID-19 – to szansa na powrót do normalności oraz okazja na wygraną!

– czytamy na stronie gov.pl.

 

Dodatkowo uruchomiono szczepionkową agitację. Do osób nie zaszczepionych dzwonią osoby, które przyjmują zgłoszenia na szczepienie. Innymi słowy zachęcają do przyjęcia szczepionki.

 

Tymczasem Janusz Korwin-Mikke w mocnych słowach wyraził swoje zdanie na temat przymusu szczepień:

 

Przymus szczepień jest oczywistym zanegowaniem człowieczeństwa. Volenti non fit iniuria – chcącemu nie dzieje się krzywda. Świadczenie człowiekowi przyjemności pod przymusem nazywa się gwałtem! Nie można gwałcić wszystkich przy pomocy strzykawki!

 

Jak twierdzi polityk, “branża farmaceutyczna to nie eksperci, tylko lobbyści!”.

 

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.