Jakie zabiegi chirurgii plastycznej najlepiej wykonywać zimą?

Medycyna estetyczna oraz chirurgia plastyczna coraz odważniej wkraczają w naszą rzeczywistość. Nie są już zarezerwowane jedynie dla gwiazd, które znamy z wielkiego ekranu. Obecnie coraz więcej kobiet decyduje się na korzystanie z szerokiej oferty zabiegów, które pozwalają im zmienić to, czego w sobie nie lubią lub zatrzymać upływ czasu. Aby jednak zabiegi chirurgii plastycznej przyniosły oczekiwane efekty warto nie tylko wybrać wysokiej jakości klinikę ale również starannie je zaplanować. W naszym artykule przedstawiamy te z nich, które zdecydowanie warto wykonać zimą.

Zabiegi chirurgiczne a pora roku – dlaczego ma to znaczenie?

Część kobiet jest zdziwiona, kiedy specjalista chirurgii plastycznej zaleca im przełożenie wykonania zabiegu na inną porę roku. Tymczasem jest to podyktowane wieloma przyczynami. Przede wszystkim, bardzo inwazyjne zabiegi ciężej znosi się latem. Musimy mieć świadomość, że część z operacji plastycznych wymaga noszenia specjalnej bielizny, co w przypadku ciepłych miesięcy w roku może być uciążliwe dla pacjentki. Co więcej, stosowanie niektórych substancji wykorzystywanych w zabiegach chirurgii i medycyny estetycznej nie idzie w parze z wystawianiem skóry na intensywne działanie promieni UV. Dlatego też zima jest jednym z tych okresów w roku, podczas których warto zaplanować zabiegi pozwalające poprawić nam naszą urodę.

Powiększanie piersi

To zdecydowanie jeden z tych zabiegów, któremu warto poddać się właśnie w okresie zimowym. Jak wspominaliśmy powyżej, zabieg operacyjny polegający na wszczepieniu implantów powiększających wymaga od pacjentki noszenia specjalnego biustonosza, który jest dość zabudowany i ma na celu osiągnięcie ich prawidłowego ułożenia. Noszenie go w czasie ciepłych pór roku może być uciążliwy. To jednak nie wszystko. Większość pań, które decydują się na powiększanie piersi chce móc cieszyć się efektami, kiedy są one najbardziej widoczne,a więc latem kiedy to nosimy odsłaniające ciało ubrania czy kostiumy kąpielowe. Jak przekonują specjaliści z https://www.drszczyt.pl/ wykonanie operacji powiększania piesi zimą pozwala pacjentkom cieszyć się idealnym efektem latem. Wszystkie blizny sa już zagojone i niewidoczne, zaś implanty znajdują się w odpowiednich miejscach nadając piersiom wymarzony wygląd.

Liposukcja brzucha

To kolejny, dość inwazyjny zabieg, na który decyduje się coraz więcej pań. Odsysanie tkanki tłuszczowej z okolic brzucha jest bezpieczne, jednak może powodować obrzęki oraz wymaga noszenia zabudowanej bielizny uciskowej. Decydując się na wykonanie takiego zabiegu zimą nie tylko oszczędzamy sobie dyskomfortu, który może być spowodowany noszeniem zabudowanych gorsetów w upalne dni. To również szansa na uniknięcie nieprzyjemnych obrzęków i opuchlizny. Niskie temperatury sprawiają bowiem, że powstają one rzadziej a ciało szybciej dochodzi do siebie.

Usuwanie blizn

To kolejny zabieg, który warto zaplanować na zimę. Polega on na usunięciu zbliznowaconej tkanki pod odpowiednim kątem a następnie ponownym jej zszyciu w sposób, który pozostawi jak najmniej widoczne ślady. Na krok taki decyduje się wiele osób np.po zabiegach chirurgicznych. Niższe temperatury na zewnątrz sprawiają, że rany szybciej się goją, minimalizuje to również ryzyko obrzęku. W związku z tym zabiegi estetyczne mające na celu zmniejszenie widoczności blizn są w stanie być znacznie bardziej skuteczne a ich efekty bardziej satysfakcjonujące.

Zabiegi na twarz

Nie są to typowe zabiegi chirurgii plastycznej, niemniej jednak medycyna estetyczna jest jej częścią. Zimą warto zdecydować się na wszystkie zabiegi w obrębie twarzy, szczególnie te, które wykorzystują kwasy, głębokie peelingi czy lasery. Zima jest czasem, kiedy rzadziej wychodzimy z domu, przez co czas rekonwalescencji kiedy widać uboczne skutki zabiegu takie jak zasinienia, obrzęk czy zaczerwienienie nie będzie dla nas krępujący. Ponadto, ogromne znaczenie ma znacznie mniejsze promieniowanie UV, które może mieć negatywny wpływ na efekt końcowy przeprowadzanych zabiegów.