Duży wzrost cen w McDonald’s. Sieć wyjaśnia powody.

W ostatnim czasie klienci McDonald’s zauważyli spory wzrost cen ulubionych dań.

Niektóre z nich podniesiono tylko nieznacznie, jednak w przypadku innych dań w McDonald’s ceny są wyższe nawet o 25%! Na przykład:

 

  • Hamburger – 5 zł (zamiast 4 zł)
  • Cheeseburger i Jalapeno Burger – 5,50 zł (zamiast 4,5 zł)
  • Kurczakburger – 6 zł (zamiast 5 zł)
  • Frytki duże – 9,40 zł (zamiast 8,90 zł)
  • Lody z polewą – 7,60 zł (zamiast 6,50 zł)

 

Serwis Businessinsider zapytał sieć McDonald’s o powody takiej podwyżki, a odpowiedzi udzieliła Anna Borys, dyrektor ds. relacji korporacyjnych.

 

Z informacji sieci wynika, że wyższe ceny są związane z kosztami dostawy:

 

…opłata za dostawę (jej stosowanie, niestosowanie, wysokość) stosowana przez partnera McDelivery (np. UberEATS, Glovo, Pyszne) pozostaje poza kontrolą operatora restauracji. W praktyce możliwe są zatem różne scenariusze – od sytuacji, w której obowiązują identyczne ceny produktów przy sprzedaży na miejscu i w McDelivery bez opłaty za dostawę dla partnera McDelivery aż po sytuację zróżnicowanych cen i dodatkowej opłaty za dostawę dla partnera McDelivery.

 

W konkretnej lokalizacji może to oznaczać zarówno możliwość wyboru restauracji McDonald’s (jeśli w zasięgu dostawy znajduje się więcej niż jedna restauracji) jak i partnera McDelivery (jeżeli usługa ta jest realizowana we współpracy z więcej niż jednym partnerem). Każda opcja może z kolei oznaczać różne ceny tego samego produktu (w zależności od cen stosowanych w konkretnej restauracji dla McDelivery), jak i różny poziom opłaty za dostawę dla partnera McDelivery*

– wyjaśnia Anna Borys.

 

Polecamy: Fałdki Sonii Bohosiewicz zachwyciły internautów! (FOTO)

 

*cyt. businessinsider.com.pl

 

https://www.facebook.com/McDonaldsPolska