Costa Coffee tłumaczy się ze “stolików dla zaszczepionych”. Sieć wydała oświadczenie!

Na początku grudnia w kawiarniach sieci Costa Coffee pojawiły się informacje dotyczące miejsc siedzących.

Na niektórych stolikach w Costa Coffee przyklejono kartki, z których wynikało, że usiąść tam może jedynie osoba zaszczepiona. Segregacja sanitarna w czystej postaci oburzyła klientów sieci.

 

👎🏼 jak nisko trzeba upaść żeby tak traktować ludzi..

– napisała pani Dagmara.

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4603235079754675&set=p.4603235079754675&type=3

 

Inni jej wtórowali:

 

popieracie reżim i segregację. Rząd truje ludzi syfem, a wy dokładacie do tego swoją cegiełkę. Wstyd i hańba ! 😠 Was też wytrują !

 

Mam nadzieję, że konkurencja waszą wpadkę marketingową wykorzysta.

 

Lubiłem Tam chodzić, teraz będę omijać szerokim łukiem, good luck.

 

Pod wpisem pani Dagmary pojawił się komentarz Costa Coffe:

 

zgodnie z przepisami, które weszły w życie 1 grudnia, a którym podlegamy, możemy udostępnić tylko 50% miejsc klientom. Wybrane stoliki musimy oznakować jako wyłączone z użytkowania – stąd na niektórych stolikach pojawia się informacja. Do limitów wskazanych w ograniczeniach nie wliczają się osoby zaszczepione, co nie oznacza, że nie mogą przebywać w naszych kawiarniach osoby niezaszczepione.

 

https://www.facebook.com/dagmara.kubica.7

 

Następnie sieć wydała oświadczenie, w którym przeprasza za niefortunne sformułowanie na kartkach, które pojawiły się na stolikach. Costa Coffe zapowiedziała, że zmieni oznakowanie:

 

Informacja o ograniczeniach została umieszczona na części stolików w kawiarniach. Mamy jednak świadomość, że mogła być niewłaściwie zinterpretowana – jako odnosząca się do całego lokalu, a użyte sformułowanie mogły zostać uznane za dyskryminujące przez część naszych Klientów. W związku z powyższym podjęliśmy decyzję o doprecyzowaniu komunikacji w naszych lokalizacjach.

 

Pomijając jednak całe to zamieszanie, to dopóki w Polsce nie są kontrolowane tzw. paszporty covidowe, to te komunikaty i tego typu rozwiązania, pozostają “martwe.”

 

>>>Dostałeś SMS dotyczący paczki? Uważaj, to próba oszustwa!

 

https://www.facebook.com/CostaCoffeePoland/posts/4750538794989137