Chciała przybliżyć ideę śmigusa-dyngusa. Anja Rubik zrobiła to nago! (FOTO)

Anja Rubik (37 l.) jest światowej sławy polską modelką. Uczestniczyła w kampaniach reklamowych światowych domów mody i u najbardziej znanych projektantów.

Modelka znana jest także ze swojego zaangażowania w sprawy społeczne. Anja Rubik promowała między innymi działania proekologiczne czy związane z edukacją seksualną.

 

W związku z tym, że grono obserwatorów modelki jest międzynarodowe, Anja postanowiła przybliżyć mu tradycję śmigusa-dyngusa. W końcu zwyczaj ten jest zupełnie nieznany w wielu rejonach świata. Zamiast jednak zaprezentować się w ludowym stroju i w takim odzieniu zostać oblaną wiadrem wody, modelka pokazała zdjęcie pochodzące z sesji do Vouge [zdjęcie pod artykułem].

 

Szczęśliwego Dyngusa, #zrobtosam 💦 „Śmigus-dyngus to święto obchodzone w Poniedziałek Wielkanocny w Europie Środkowej. Tradycja jest powszechnie kojarzona z Polską, która nazywa ją Dniem Dyngusa. Początki obchodów są niepewne, ale mogą sięgać czasów pogańskich przed rokiem 1000 ne;
Tradycyjnie chłopcy oblewają dziewczyny wodą i delikatnie uderzają je gałązkami wierzby (w niektórych regionach) w poniedziałek wielkanocny, a dziewczęta robią to samo z chłopcami ”.

– napisała.

 

Na zdjęciu Anja Rubik ma na sobie jedynie bardzo skąpe figi i oblewa się butelką wody. Patrząc na to zdjęcie obcokrajowcy mogą pomyśleć, że tak właśnie Dyngus wygląda w Polsce! 🙂

 

Polecamy: Kasia Dziurska na Dominikanie. Zobacz gorące zdjęcia trenerki!

 

śmigus0dyngus w wersji Anji – https://www.instagram.com/anja_rubik/

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.