Biustonosz na duży i mały biust – jakie są różnice?

Biustonosz może, a nawet powinien być wygodny! Uczucie dyskomfortu podczas noszenia to wyraźny sygnał, że jest źle dobrany. I choć tego typu bieliznę znajdziemy w każdej damskiej szafie, wciąż wiele kobiet nie wie, jak dopasować model do swoich potrzeb i czym różnią się od siebie staniki miękkie, a czym usztywniane. Bazując na ofercie marki Triumph można jednak z łatwością wszystko wytłumaczyć. Oto kilka praktycznych wskazówek!

Po co w ogóle nosić stanik?

Dla wielu kobiet stanik jest oczywistą częścią garderoby, którą wciąż traktujemy jako kwestię estetyki. Jednak nie jest to jedyna rola biustonosza.

Biust, zwłaszcza bardziej obfity, staje się dla kręgosłupa obciążeniem. Posiadaczki większych piersi szybko odczują to zwłaszcza w górnym odcinku. To dlatego lepiej nie rezygnować z zakładania stanika na co dzień. Trzeba też pamiętać, że bez odpowiedniego wsparcia piersi często źle się układają, przesuwają się, zmieniają na niekorzyść kształt sylwetki. To także dosyć wrażliwy fragment skóry, a stanik pozwala osłaniać ją przed szorstkimi tkaninami.

Wiemy już, że stanik to dla kobiety coś więcej niż tylko estetycznie wykonana bielizna. Biustonosze Triumph to szereg różnych krojów i kształtów, które odpowiadają potrzebom kobiet. Świetnie podtrzymują piersi, nadają im kształt, unoszą ich ciężar. Pozostaje pytanie: jakie biustonosze sprawdzają się najlepiej dla małego, a jakie dla dużego biustu?

Stanik na małe piersi

Trudno o jednoznaczne określenie, jaki rozmiar definiuje „niewielki biust“. Można jednak przyjąć umownie, że granicą będzie miseczka D. Choć drobne piersi są czasem przyczyną kompleksów dla wielu pań, wystarczy odpowiedni biustonosz, by je wyeksponować.

kobieta w bieliznie

Fot. missisleepy.pl

Mały biust to tak naprawdę pełna dowolność, jeżeli chodzi o krój stanika, jego kształt i wykonanie. Z powodzeniem można tu wybrać coś spośród szerokiej oferty biustonoszy bez fiszbin od kultowej marki Triumph. Brak usztywnienia sprawia, że są one niezwykle wygodne, niemalże niewyczuwalne pod ubraniem. Miękka konstrukcja dopasowuje się do ciała i w żaden sposób nie będzie drażnić skóry lub uwierać. Najczęstszym fasonem w przypadku biustonoszy bez fiszbin są braletki, które składają się z miseczek, ramiączek oraz gumki pod biustem.

CZYTAJ DALEJ  Przez KOMPLEKSY z DZIECIŃSTWA postanowił zmienić swój wygląd i przeszedł rekordową liczbę OPERACJI PLASTYCZNYCH! Przed MODYFIKACJAMI był zwykłym, niczym nie wyróżniającym się CHŁOPAKIEM. (foto)

Jednak posiadaczki małych piersi śmiało mogą sięgnąć także po biustonosze usztywniane, które ładnie podkreślają kształt piersi, a także unoszą je i optycznie powiększają. Bardzo ważne, aby stanik w żaden sposób nie odstawał i idealnie przylegał do skóry.

Stanik na duży biust

Czy to wyzwanie? Nie! Wystarczy nauczyć się dobierać odpowiednio rozmiar biustonosza, a duży biust będzie podtrzymany i odpowiednio podkreślony. W tym wypadku stawiamy na mocną konstrukcję i szerokie ramiączka. Najlepszą opcją są tak zwane fiszbiny – a więc półokrągłe metalowe lub plastikowe druty, które wszyte są w miseczki. To dzięki nim zachowują one kształt, ale też dodatkowo trzymają piersi w odpowiednim miejscu. Biustonosz z fiszbinami sprawia, że biust jest „pod kontrolą“ i prezentuje się zjawiskowo.

Warto pamiętać, że stanik dla posiadaczek większych piersi powinien być wygodny. Solidne podparcie nie oznacza wcale, że cały dzień mamy czuć się, jak zakuci w ciasną zbroję. Jednak uczucie zbyt dużego luzu także nie jest wskazane. Należy w odpowiedni sposób zmierzyć obwód pod biustem, a następnie wybrać stanik, który będzie węższy o mniej więcej centymetr. Dlaczego? To właśnie w obwodzie biustonosz najmocniej podtrzymuje biust. Bardzo ważne, aby zapięcie stanika znajdowało się na plecach, a nie w okolicach łopatek. Jeżeli tak się dzieje, należy szukać innego rozmiaru.

Nie wszystkie panie lubią eksponować duży biust. Dlatego marka Triumph ma w swojej ofercie także staniki typu minimizer, które optycznie pomniejszają piersi, a jednocześnie podtrzymują je z każdej strony i dają poczucie komfortu podczas noszenia.

stanik duze piersi

Fot. missisleepy.pl

Co jest ważniejsze: obwód pod biustem czy rozmiar miseczki?

Błędy w doborze staników opierają się często na stereotypowym postrzeganiu wymiarów. Przykładowo: czy panie z dużym biustem mają także szeroki obwód pod piersiami? Nie zawsze! A czy posiadaczki małego biustu na pewno będą miały miseczkę B lub C? Wręcz przeciwnie. Wielkość miseczki dobieramy dla każdego stanika indywidualnie. Kobieta może mieć w swojej kolekcji biustonosze w różnych rozmiarach, bo poszczególne modele i kolekcje często się między sobą różnią. To nie wszystko. Należy mierzyć się przed każdym zakupem nowego biustonosza. Nawet niewielkie wahanie wagi ma szansę zmienić nasze wymiary. Odpowiadają na pytanie: obwód pod biustem i rozmiar miseczki mają tak samo duże znaczenie w wyborze stanika.

CZYTAJ DALEJ  PAPARAZZI nie zostawiają suchej nitki na MARINIE ŁUCZENKO! Któż by się spodziewał, że jest taka "TANIA"?! Prawda o piosenkarce nieco zaskakuje...

Po czym poznać, że biustonosz jest dobrze dobrany?

Stanik powinien mocno przylegać w obwodzie, a miseczki muszą być dopasowane. Jeżeli odstają, lub wpijają się w skórę – trzeba szukać dalej. Biust oraz skóra pod pachami, które „wylewają“ się z miseczki nie tylko nie będą się atrakcyjnie prezentować, ale też odznaczą się pod ubraniem.

Ramiączka (po wcześniejszym wyregulowaniu) nie będą wpijać się w skórę, ale sprawią, że biust będzie dobrze podtrzymany przez cały dzień. Właśnie tak dobrany stanik zda egzamin i spełni swoją funkcję!