Tadeusz Sznuk – kim jest żona prowadzącego “Jeden z Dziesięciu”? Dzieci i rodzina znanego prezentera

W naszym kraju nie brakuje charakterystycznych osobowości telewizyjnych, które mimo upływu lat doskonale radzą sobie na ekranie i budzą sympatię. Jedną z takich osób jest Tadeusz Sznuk. Znany szerokiej publiczności z teleturnieju “Jeden z dziesięciu” budzi ogromną sympatię ze względu na swój profesjonalizm oraz trafne riposty. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się jak wyglądała jego wcześniejsza kariera oraz życie prywatne. Wiedząc o tym postanowiliśmy to sprawdzić. Oto co udało nam się ustalić.

Tadeusz Sznuk – życiorys, wzrost, wiek i miejsce urodzenia

Tadeusz Sznuk urodził się 16 lipca 1943 roku w Kielcach. Ukończył XXX Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Warszawie (1960). W 1970 ukończył studia na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej z tytułem zawodowym magistra inżyniera elektronika. Przez dziesięć lat pracował w tym zawodzie. Jest również związany z lotnictwem. Nie tylko pilotował samoloty i śmigłowce ale również był prowadzącym wielu wydarzeń związanych z lotnictwem. Wśród nich wymienić możemy chociażby Air Show 2009 roku w Radomiu, a także Piknik Lotniczy w Płocku, Mazury AirShow w Giżycku. Jest również członkiem Krośnieńskiego Klubu Seniorów Lotnictwa im. gen. Ludomiła Rayskiego przy Aeroklubie Podkarpackim. Z racji swojej lotniczej pasji, publikował również w czasopiśmie „Skrzydlata Polska”.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Antek Królikowski (@antek.krolikowski)

Tadeusz Sznuk – kariera

Tadeusz Sznuk to jedna z najbardziej znanych i cenionych postaci polskiego dziennikarstwa radiowego i telewizyjnego. Jego głos i styl prowadzenia programów są nieodłącznym elementem polskiej kultury popularnej. Sznuk zaczął swoją karierę w latach 60. jako lektor i reporter Rozgłośni Harcerskiej, a następnie przeniósł się do Polskiego Radia, gdzie przez ponad dwie dekady prowadził takie audycje jak “Sygnały dnia”, “Lato z radiem” czy “Muzykalny detektyw”. W latach 70. i 80. zyskał również popularność jako prezenter telewizyjny, prowadząc m.in. “Studio 2”, “Świadkowie” czy “Progi i bariery”. Był także konferansjerem wielu festiwali piosenki, w tym opolskiego i radzieckiego. Od 1994 roku jest niezmiennym prowadzącym teleturnieju “Jeden z dziesięciu”, który jest najdłużej emitowanym programem tego typu w polskiej telewizji. Sznuk nie ograniczał się jednak tylko do pracy w mediach. Jest również wykształconym elektronikiem, pilotem samolotów i śmigłowców, a nawet kandydował do Senatu w 1989 roku. Był kandydatem niezależnym, nie startującym z ramienia żadnej partii. Mimo to udało mu się zebrać 155 tysięcy głosów.

Tadeusz Sznuk – rodzina

Tadeusz Sznuk należy do grona osób, które wyraźnie oddzielają swoją karierę zawodową od życia prywatnego. Zależy mu na tym żeby chronić swoją prywatność. Dlatego też niewiele wiadomo o jego bliskich. W sieci możemy natrafić na informację iż jego tata nosił imię Stanisław. Nie wiadomo jednak kim był jego ojciec. Na temat mamy Tadeusza Sznuka nie udało nam się znaleźć żadnych informacji. Nie wiadomo także, czy znany prezenter ma rodzeństwo.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez @malarek.m

Tadeusz Sznuk – stan cywilny

Jak możemy się domyślać, Tadeusz Sznuk jako osoba, która chroni swoją prywatność i nie chce o niej mówić troszczy się także o to, by media nie zajmowały się jego życiem uczuciowym. Dlatego też znalezienie informacji na temat stanu cywilnego prezentera nie jest zadaniem łatwym. Niemniej jednak udało nam się ustalić, że Tadeusz Sznuk od wielu lat jest żonaty. Nie wiadomo kim jest ani czym zajmuje się jego żona. Pozostaje nam więc jedynie uszanować prywatność prezentera oraz jego rodziny.

Tadeusz Sznuk – dzieci

Choć Tadeusz Sznuk niechętnie mówi o swoich bliskich i rodzinie wiemy, że jest szczęśliwym i spełnionym ojcem a nawet dziadkiem. Mężczyzna posiada trójkę dzieci, obecnie dorosłych już osób. Dwóch synów prezentera jest informatykami zaś córka jest psycholożką społeczną. Imiona oraz wiek dzieci Tadeusza Sznuka nie są jednak znane publicznie. Nie wiemy również w jakim wieku są jego dzieci.

Tadeusz Sznuk – Facebook i Instagram

Nie da się ukryć, że dla wielu prezenterów telewizyjnych sieć stała się bardzo ważnym narzędziem budowania swojej popularności i rozpoznawalności. Najczęściej jednak dotyczy to osób młodych, które są obecne w social mediach i korzystają z nich “od zawsze”. Tadeusz Sznuk nie należy do tego grona. Mężczyzna nie posiada swoich oficjalnych profilii ani na Facebooku, ani na Instagramie. Stara się unikać internetu uważając, że takie narzędzie promocji nie jest potrzebne w jego karierze.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez JastrzabPost.pl (@jastrzabpost.pl)

Tadeusz Sznuk – ciekawostki z życia

Choć Tadeusz Sznuk jest osobą cieszącą się szacunkiem i sytuacją, nie da się ukryć, że w pewnym momencie nad jego głową pojawiły się czarne chmury. Został bowiem oskarżony o współpracę z SB. Jego nazwisko znalazło się na słynnej liście Wildsteina, czyli w spisie Instytutu Pamięci Narodowej. Instytut stwierdził, że Sznuk zarejestrowany został w 1982 roku jako Tajny Współpracownik z otrzymanym pseudonimem „Arat”. Dziennikarz pozwał IPN do sądu i obronił swoje dobre imię. Okazało się, że podejrzenia te są niesłuszne a Tadeusz Sznuk nigdy nie współpracował ze Służbami Bezpieczeństwa.