20-letnia kulturystka zmarła w trakcie zabiegu kosmetycznego. Popełniła banalny błąd!

Odalis Santos Mena to 20-letnia meksykańska kulturystka i infuluencerka. W 2020 roku zajęła drugie miejsce w konkursie Bikini Wellness Rookies, a na instagramie obserwowało ją niemal sto pięćdziesiąt tysięcy osób.

W ramach współpracy reklamowej kulturystka miała mieć wykonany zabieg kosmetyczny związany z ograniczeniem pocenia. Była to usługa o nazwie zabieg Mira Dry, która jest wykonywany już od sześciu lat. Zabieg został zatwierdzony przez Food and Drug Administration (FDA) w Stanach Zjednoczonych oraz Cofepris w Meksyku.

 

meksykańska kulturystka
https://www.instagram.com/odalis_sm/

 

Jeszcze przed udaniem się do kliniki, kulturystka reklamowała zabieg przeciwko poceniu się na swoim instagramie i zapewniała, że jest bezpieczny i trwały.

Jednak gdy Odalis Santos Mena była już na sali, w kilka minut po podaniu znieczulenia nastąpiło zatrzymanie akcji serca i kobieta przestała oddychać. Pomimo natychmiastowej reanimacji, kulturystyki nie udało się uratować. Influencerka zmarła 7 lipca.

 

Zdaniem rodziny zmarłej, osoba, która podawała znieczulenie, nie była anestezjologiem i dlatego u młodej kobiety doszło do zatrzymania oddechu.

Tymczasem klinika Skin Skin Clinic wydała oświadczenie, w którym wyjaśnia, że Odalis Santos Mena zataiła istotne informacje dotyczące jej zdrowia.

 

kulturystka, pocenie się

 

Jak się okazało, kulturystka w formularzu, który wypełniała przed zabiegiem ukryła informacje odnośnie przyjmowanych sterydów i innych środków. Pytano ją o alergie lub przyjmowanie substancji niezgodnych z procesem, takich jak leki czy suplementy. Na wszystko, odpowiedziała nie.

 

Kulturystka popełniła błąd, za który zapłaciła życiem. Dopiero jej trener ujawnił, że przyjmowała „clenbuterol, kreatynę i oxandrolone”. Prawdopodobnie obecność tych substancji spowodowała, że przyjęcie znieczulenia wywołało zatrzymanie akcji serca.

 

W sprawie śmierci kobiety trwa śledztwo.

 

https://www.instagram.com/p/CQjDAKcN8cO/

 

źródło: de10.com.mx

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.