Wakacje za granicą tanio? Poznaj te triki!

W ciągu kilku ostatnich lat wytworzyło się przekonanie, że wakacje za granicą są często tańsze niż te w Polsce.

Co więcej, wakacje za granicą gwarantowały pewną, ciepłą pogodę, czego nie można powiedzieć choćby o kapryśnym Bałtyku. W tym roku jednak drogo jest wszędzie. Słyszymy o paragonach grozy w Polsce, a jeśli godzi o wyjazd poza granice kraju – słyszymy o lotach grozy.

Jeśli więc chcemy spędzić wakacje za granicą tanio, powinniśmy zastosować te triki.

 

zdjęcie ilustracyjne – pixabay

 

Jak wybrać tanie wakacje, radzi w rozmowie z Businessinsider szef biura podróży TUI – Marcin Dymnicki.

 

  • Kiedy? Zapomnijmy o wyjeździe w miesiącach letnich. Znacznie tańsze oferty upolujemy w listopadzie, marcu oraz bezpośrednio po majowym weekendzie.
  • Gdzie? Jeśli liczymy na niedrogie wczasy wybierzmy Bułgarię lub Turcję – to jedne z najtańszych destynacji. Niedrogo jest też w Albanii i Tunezji.
  • Rezygnacja z egzotyki. W czasie pandemii bardzo popularne stały się wyjazdy do egzotycznych miejsc, gdzie nie było tak surowych obostrzeń. Teraz koszt wyjazdu na Malediwy czy Dominikanę wzrósł o dobre kilka tysięcy złotych. Nie ma więc co liczyć na tani urlop w tych kierunkach. 
  • Planowanie z wyprzedzeniem. Polowanie na last minute to przeszłość. Obecnie znacznie niższą cenę możemy uzyskać przy wcześniejszej rezerwacji wakacji. W 2022 r. wyjazdy first minute były nawet o 20-25% tańsze niż w sezonie.

 

Jak mówi Marcin Dymnicki, już teraz pojawiają się oferty na 2023 rok, więc jeśli chcemy zrobić korzystną rezerwację, to warto już teraz się zdecydować.

 

Zobacz też:

“Światowa” Sandra Kubicka narzeka na Polaków. “Zachowują się jak wieśniaki”

 

 

źródło: businessinsider.com.pl

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.