Urodziła się z SERCEM poza KLATKĄ PIERSIOWĄ, a jej szansę na przeżycie były bliskie zeru. Mimo to z każdym dniem czuje się coraz lepiej! (foto)

Wada genetyczna z jaką urodziła się Vanellope Hope to w świecie medycyny niezwykle rzadki przypadek. Choroba, na którą cierpi to ektopia serca, lekarze zdiagnozowali ją, kiedy jej mama była jeszcze w ciąży. Podczas badań postawili kobiecie szokującą diagnozę, a szansę na przeżycie jej dziecka określili jako bliskie zeru. Pomimo tego, że dziewczynka z góry została skazana na porażkę, okazała się bardzo waleczna i pokonała wszelkie przeszkody.

Na pewno nie udałoby się to, gdyby nie nadzieja rodziców i ciężka praca 50 lekarzy, którym udało się uratować jej życie. Od jej narodzin minął właśnie miesiąc, a jej maleńkie serduszko nadal bije na zewnątrz ciała. Rodzice do końca wierzyli w cud i nie zdecydowali się na przerwanie ciąży. Dziś uważają, że była to ich najlepsza decyzja w życiu,a maleńka Vanellope jest ich prawdziwym szczęściem.

Zabieg jaki przeprowadzono odbył się natychmiast po przyjściu dziecka na świat. Operacja była niezwykle skomplikowana jednak ku radości całego zespołu zakończyła się powodzeniem. Stan dziecka określano jako dobry i bardzo szybko zaczął się stabilizować. Specjaliści dokonali niezwykłego cudu, a serce noworodka udało się częściowo wprowadzić z powrotem do klatki piersiowej.
Vanellope do tej pory przeszła już trzy skomplikowane operacje. Przed dziewczynką jeszcze długa droga i ciężka walka, jednak istnieje ogromna szansa na to, że będzie mogła w przyszłości normalnie funkcjonować. Zabieg, który przeprowadzono był jednym z pierwszych jakie do tej pory przeprowadzono na terenie Wielkiej Brytanii, a dzieci urodzone z tą wadą mają raptem 10 procent szans na przeżycie.

kp
źródła: dailymail.co.uk, foto youtube.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *