Tata Dody trafił do szpitala! ” Mieliśmy dużo szczęścia”

39-letnia Dorota Rabczewska jest bardzo związana ze swoimi rodzicami – Wandą i Pawłem Rabczewskimi. Podczas każdych odwiedzin w domu rodziców, Doda zamieszcza stories z mamą i tatą, dzięki czemu są też oni znani jej fanom.

Również w wielu wywiadach piosenkarka podkreśla wpływ swojego taty na jej życie. Paweł Rabczewski (73 l.) to sportowiec i utytułowany sztangista. Gdy Dorota była jeszcze dzieckiem zaszczepił w niej pasję do sportu i dopiero jako nastolatka Doda wybrała muzykę.

Niestety tata gwiazdy trafił do szpitala.

 

screen – https://www.tiktok.com/@doda

 

Omawiając na stories problemy ze swoimi kreacjami (pewna stylistka miała “ukraść” pomysły Dody i sprzedać je innej gwieździe), piosenkarka skwitowała:

 

Czym ja się przejmuję bez sensu? To tylko ciuchy (…) Ważniejsze są inne problemy. Ojciec w szpitalu. Trzeba się zająć poważnymi rzeczami*

 

Dopiero w sesji Q&A wyjaśniła, że sprawa była bardzo poważana. Paweł Rabczewski przeszedł bowiem udar:

 

Jest już w domu. Udar. Mieliśmy dużo szczęścia

– poinformowała.

 

Co to jest udar i jakie są jego skutki?

 

Udar to niewydolność krążenia krwi, która wpływa na część obszaru mózgu i powoduje śmierć komórek nerwowych**

 

Skutki udaru mogą być bardzo poważne:

 

Po udarze niektóre osoby mogą mieć problemy z mówieniem lub pisaniem (afazja) oraz problemy z pamięcią. Mogą również mieć mniejszy lub bardziej znaczny paraliż ciała.

 

Kiedy komórki nerwowe są pozbawione tlenu, nawet przez kilka minut, umierają i nigdy się nie zregenerują. Jednak mózg ma pewną zdolność adaptacyjną. Zdrowe komórki nerwowe czasami potrafią przejąć funkcje martwych komórek, jeśli są stymulowane przez różne ćwiczenia**

 

W przypadku dostrzeżenia objawów udaru (trudności z mową, drętwienie twarzy, rąk i nóg, problemy z widzeniem, problemy z chodzeniem), należy natychmiast wezwać pomoc. Nie należy czekać, aż objawy się nasilą, bo tylko szybka interwencja lekarzy może powstrzymać uszkodzenia mózgu.

 

>>>Anna Popek będzie się odmładzać. Zaczyna od mózgu!

 

 

 

*cyt. za plotek.pl

**cyt. pacjent.gov.pl