Tak wyglądają Rzeźnicy z Buczy. Pokazano twarze morderców! [FOTO]

Bucza to niewielkie miasteczko w obwodzie kijowskim na Ukrainie. Przed wojną rosyjsko-ukraińską liczyło niespełna 30 tysięcy mieszkańców.

W czasie inwazji Rosji na Ukrainę, Bucza była zajęta przez Rosjan. Ukraińcy odbili miasto na początku kwietnia 2022 r. Po wyzwoleniu miejscowości okazało się, że Bucza jest dosłownie usłana zwłokami zamordowanych [zdjęcia tutaj].

 

Mer Buczy, Anatolij Fedoruk poinformował, że jak dotąd znaleziono 412 ciał zabitych. Z kolei Iryna Wenediktowa, pełniąca urząd Prokuratora Generalnego Ukrainy ujawniła twarze morderców, którzy dokonali zbrodni w Buczy.

 

https://www.facebook.com/VenediktovaIryna/posts/377459707725037

 

Prokurator podała z imienia i nazwiska listę rzeźników z Buczy, pokazała ich twarze i napisała ironicznie:

 

Prokuratorzy Prokuratury Rejonowej w Buczy przyznali zasłużony “tytuł” podejrzanych o znęcanie się nad ludnością cywilną i inne naruszenia przepisów i zwyczajów wojennych pierwszym 10 żołnierzom brygady rosyjskiej.

 

Dalej prokurator Iryna Wenediktowa pisze:

 

…to oni brali nieuzbrojonych cywilów jako zakładników, głodzonych i spragnionych, trzymali ich na kolanach ze związanymi rękami i zawiązanymi oczami, wyśmiewali i bili.

 

Zaznaczyła też, że podanie nazwisk i pokazanie twarzy rosyjskich żołnierzy poprzedzone było pracą służb i “pracy śledczej i operacyjnej prokuratorów i policjantów”.

Osoby, które rozpoznają tych Rosjan i mają informacje bądź dowody na temat dokonanych przez nich zbrodni, proszone są o kontakt z Prokuraturą w Kijowie lub w Buczy.

 

Zobacz też:

Trzy wilki i…? Sensacyjne nagranie z Warmii! (VIDEO)

 

https://www.facebook.com/VenediktovaIryna/posts/377459707725037