Czy to koniec “Jeden z dziesięciu”? Jest komentarz TVP!

“Jeden z dziesięciu” to program emitowany przez Telewizję Polską od 1994 roku. Prowadzącym program przez te 23 lata jest Tadeusz Sznuk.

Po Wielkim Finale 124. edycji “Jeden z dziesięciu” Tadeusz Sznuk pożegnał się w nietypowy sposób. Wcześniej prowadzący zachęcał do oglądania kolejnych odcinków mówiąc “do zobaczenia jutro” czy “do zobaczenia w kolejnym sezonie”.

 

Tadeusz Sznuk  od samego początku prowadzi “Jeden z dziesięciu” – https://www.facebook.com/jedenzdziesieciu/

 

Jednak program z 21 kwietnia zakończył w następujący sposób:

 

Widzom dziękujemy za obecność. I to koniec.

 

Wierni widzowie zwrócili uwagę na to znaczące zakończenie programu i na fanpage “Jeden z dziesięciu” zastanawiali się, co to ma znaczyć:

 

“i to koniec” na koniec. Oby to rzeczywiście nie był koniec tego programu…

 

obawiam się,że istnieje ryzyko,że to niestety może być koniec, chociaż mam nadzieję,że jedyny tak wartościowy,na wysokim poziomie teleturniej w telewizji nie może zostać anulowany.

 

Bardzo niepokoją nas informacje nt. niejasnej przyszłości JzD. To program z klasą, tradycją i wiernymi widzami. Gdyby go nie było, to “O tempora, o mores!

 

Nie mówcie że to koniec 1 z 10

 

Obecnie emitowane są powtórki “Jeden z dziesięciu”, a TVP wydało oświadczenie, z którego wynika że problem leży w relacjach między Telewizją a producentem programu (za produkuję odpowiada Euromedia TV i TVP3 Lublin). Jak podaje serwis Wirtualne Media:

 

W celu uruchomienia produkcji kolejnych serii audycji, TVP prowadzi aktualnie negocjacje z producentem teleturnieju dotyczące warunków kontynuacji współpracy.

 

Prawdopodobnie jednak producent ma zbyt wysokie – w ocenie TVP – oczekiwania finansowe:

 

…oczekiwania producenta wykraczają poza standardy TVP i nie mogą być spełnione (…)

 

…model współpracy i produkcji dawał uprzywilejowaną pozycję producentowi i możliwość eskalowania przez niego coraz korzystniejszych warunków produkcji audycji, które to audycje wypromowała na swoich antenach TVP.

 

Tym samym wznowienie nagrań nowych odcinków “Jeden z dziesięciu” zależne jest od wyniku tych negocjacji. Nie potwierdziły się także plotki o rzekomym złym stanie zdrowia Tadeusza Sznuka. Pan Tadeusz ma się dobrze i jest zainteresowany kontynuacją programu.

 

Zobacz też: Paragon za burgera robi furorę w sieci. Uwagi do zamówienia zrozumieją tylko rodzice!