Przegrał sprawę. Tomasz Karolak musi zapłacić 100 tys. złotych!

50-letni Tomasz Karolak to aktor znany z serialu “39 i pół” czy “Rodzinka.pl” oraz wielu filmów fabularnych.

Jednak Tomasz Karolak ma także własną fundację oraz teatr IMKA. I właśnie w sprawie tego teatru zapadł niekorzystny dla aktora wyrok.

 

https://www.instagram.com/tomasz_karolak_official/

 

Na początku działalności placówki Tomasz Karolak poprosił zaprzyjaźnionego polityka, a obecnie senatora z listy PO – Roberta Dowhana o pomoc. Senator poręczył leasing na zakup widowni do teatru – był zatem tzw. gwarantem leasingu.

 

Wtedy politykowi na konto wszedł komornik Zajął aż 260 tys. zł, czyli kwotę należności wraz z narosłymi odsetkami.

– informuje Fakt.

 

Powodem zaległości miała być pandemia i lockdown w 2020 roku, który sprawił, że Teatr IMKA był zamknięty i nie zarabiał.

 

Dalej zeznania obydwu panów są całkiem rozbieżne. Karolak twierdzi, że po zmianie siedziby teatru, widownia została przeniesiona do magazynu. Aktor twierdzi, że senator Dowhan, który uważa się za jej właściciela – może ją sobie odebrać. W rozmowie z Plejadą powiedział:

 

Będziemy się odwoływać dlatego, że od dwóch lat wzywamy pana Dowhana, żeby odebrał tę widownię, której jest właścicielem, a która jest składowana w specjalnie wynajętym magazynie, bo od momentu, gdy zgłosił roszczenia do tej widowni, my jej nie używamy. Jakoś pan Dowhan nie odbiera tej widowni ani nie chce zapłacić na magazyn, w którym jest składowana.

 

Z kolei senator mówi, że widownia zniknęła i że zgłosił sprawę na policję. Podobnie z zaległościami. Karolak liczył na to, że Robert Dowhan będzie faktycznym poręczycielem. Gdy jednak teatr miał kłopoty, senator się wycofał:

 

Całej sprawy można było uniknąć gdyby w sytuacji, gdy teatr miał kłopoty ze spłatą leasingu, pan Dowhan podpisał pismo wysłane przez bank i mecenasa teatru, i jako poręczyciel byłby zabezpieczony, ale pan Dowhan nie podpisał, ponieważ wówczas stwierdził, że “bawi się na Ukrainie”. To było oczywiście jeszcze przed wojną. Gdy komornik wszedł mu na konto, wycofał się.

– opowiada aktor w wywiadzie dla Plejady.

 

Decyzją sądu w Łodzi Tomasz Karolak i fundacja Odkrywcy Wyobraźni muszą oddać Dowhanowi 85,5 tys. zł. plus odsetki, a także pokryć koszty sądowe. Łączna kwota to około 100 tys. złotych.

Aktor nie kryje rozgoryczenia tym rozstrzygnięciem. Jest zaskoczony, że “sponsor” domaga się zwrotu pieniędzy i to z odsetkami.

 

>>>Britney Spears wywołała konsternację. Pokazała się całkiem NAGO!

 

źródło: fakt.pl; plejada.pl