Uwaga! Na rynku pojawiły się podrobione maseczki. Detektyw Rutkowski wkroczył do akcji!

W Polsce od wielu miesięcy obowiązuje nakaz noszenia maseczek lub zasłonięcia ust i nosa chustą lub szalikiem.

Pojawiają się jednak plany zaostrzenia tych przepisów i wprowadzenia noszenia wyłącznie certyfikowanych masek. Taka sytuacja sprawia, że produkcja i sprzedaż maseczek staje się świetnym biznesem.

 

Dostrzegają to także oszuści, którzy zaczęli wprowadzać na rynek podrobione maseczki. Pod marką firmy Opharm pojawiły się podrobione – znacznie gorszej jakości i z cieńszego materiału – maseczki. O sprawie poinformował Krzysztof Rutkowski, do którego zgłosił się właściciel firmy produkującej oryginalne maski.

 

podrobione maseczki – youtube/Patriot24.TV

 

Jeden z właścicieli firmy Opharm, pan Filip:

 

Poprosił Krzysztofa Rutkowskiego o pomoc w schwytaniu grupy produkującej niskiej jakości maseczki, ale z jego logo i z jego certyfikatami.

(…)

Pan Filip rozpoznał, że maseczki są zrobione ze znacznie cieńszego materiału, który nie spełnia certyfikowanych norm.*

 

Podrobione maseczki z logo Opharm sprzedawane były hurtownikom, ale detektyw nie wyklucza, że także do szpitali. W związku z tym Rutkowski o sprawie poinformował także Policję.

 

W piątek rano na gorącym uczynku złapano handlarzy, którzy pewnej hurtowni chcieli sprzedaż aż 17 tysięcy podrobionych maseczek. Do akcji wkroczyła Policja i zatrzymano oszustów.

 

Na tym jednym transporcie straciłbym 300 000 zł. A ci sprawcy przekazali mi, że sprzedają takich ciężarówek kilka dziennie*

– mówi współwłaściciel firmy Opharm.

 

Zobacz też: Andrzej Duda szusuje na nartach. Wybrał znany polski ośrodek!

 

 

*cyt. patriot24.net

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *