Po tym wideo odechce ci się palić. Takie zmiany zachodzą w płucach nałogowych palaczy. Widok jest przerażający! (wideo)

Statystyki dla nałogowych palaczy są nieubłagane. Według nich jeden na czterech palących skraca swoje życie nawet o 20 lat i umiera stosunkowo młodo, ponieważ przez ukończeniem 65 roku życia. Pomimo wielu akcji, szokujących zdjęć i kampanii organizowanych na szeroką skalę palący nic sobie nie robią z niebezpieczeństwa jakie grozi ich zdrowiu. Duży wpływ ma na to ludzka psychika. Uzależnienie doprowadza do tego, że papieros jest silniejszy i zazwyczaj kończy się na tym, że osoba taka sięga po następny.

 

 

Mimo rosnących cen papierosów, przeciętna cena za paczkę w Polsce to koszt 16 złotych, wielu nie potrafi sobie odmówić puszczania popularnego “dymka”. Prócz kwestii materialnych poprzez nałogowe palenie tytoniu szybciej starzeje się nasza skóra, oddech i zapach ubrań są odpychające, do tego z wiekiem zaczynają pojawiać się problemy zdrowotne. Występuje większe ryzyko zachorowania na raka płuc, chorobę niedokrwienną serca, nadciśnienie tętnicze czy udar mózgu.

 

 

Eksperyment, który przeprowadziła grupa ekspertów  ma dać do myślenia tym, którzy nie mogą powstrzymać się od palenia. Na nagraniu poprzez wykorzystanie specjalnej dmuchawy, która pompuje nikotynę do organizmu pokazano jaki wpływ papierosy mają na ludzkie płuca. Widok jest naprawdę niezbyt przyjemny. Aż strach pomyśleć jak w takim razie wyglądają płuca osób, które palą od kilkudziesięciu lat… Filmik sprawi, że może właśnie Ty, zastanowisz się zanim sięgniesz po kolejnego papierosa.

kp

źródła: youtube.com, foto youtube.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *