Organizacja imprezy firmowej krok po kroku

Firmowe spotkania i wyjazdy integracyjne na stałe zagościły w firmowych harmonogramach rocznych. Współcześnie trudno sobie wyobrazić dużą firmę, która nie organizuje dla pracowników szkoleń lub imprez integracyjnych. Dyrektorzy zarządzający dużymi korporacjami rozumieją, jak ważna jest dobra atmosfera w zespole. Jak zaplanować wyjazd dla pracowników, który będzie nie tylko odskocznią od codziennych obowiązków, ale też poprawi komunikację w zespole? Na co zwrócić uwagę, wybierając obiekt, w którym odbędzie się wydarzenie? Dowiedz się, jak krok po kroku zorganizować idealny wyjazd integracyjny.

Wybór miejsca

Podczas  organizacji wyjazdu integracyjnego, duży nacisk trzeba położyć na wybór miejsca. Powinno być nie tylko atrakcyjne, ale też znajdować się w odpowiednim miejscu. Idealnym wyborem jest odpowiednio wyposażone i położone w środkowej Polsce centrum konferencyjne. Zalew Sulejowski i jego okolice to rejon chętnie wybierany na różne eventy i wyjazdy.

Firmy mające swoje siedziby w województwach łódzkim, mazowieckim lub świętokrzyskim, zwykle decydują się na tę właśnie okolicę jako miejsce szkoleń i wyjazdów integracyjnych. Hotel nad jeziorem niedaleko Łodzi to znakomita baza, do której z wyżej wymienionych województw dotrzemy w mniej niż dwie godziny. Jeśli nie chcesz, by Twoi pracownicy tracili dużą część dnia na dojazd, wybierz okolice Zalewu Sulejowskiego.

Noclegi w łódzkim, czyli zadbaj o zakwaterowanie

Drugim etapem zorganizowania udanego wyjazdu integracyjnego jest zapewnienie uczestnikom komfortowych warunków noclegu. Pracownicy powinni mieć możliwość wyspać się w pokojach wyposażonych nie tylko w wygodne łóżka, ale też elegancką łazienkę, telewizor oraz bezpłatne WiFi. Centrum Konferencyjne nad Zalewem Sulejowskim to dobry wybór dla osób organizujących szkolenia i imprezy integracyjne zarówno dla dużych, jak i mniejszych zespołów.

Mimo że podczas tego typu wydarzeń uczestnicy z reguły śpią w pokojach dwu- i trzyosobowych, na wszelki wypadek warto zdecydować się na obiekt proponujący również jedynki. Wybierając sprawdzony hotel nad jeziorem blisko Łodzi, zapewnisz swoim podwładnym komfortowy wypoczynek w pięknym miejscu. 

Zaplecze konferencyjno-szkoleniowe

Ważną częścią większości wyjazdów integracyjnych są prelekcje i wykłady. Mimo że w takiej sytuacji odbywają się one zwykle w nieco luźniejszej atmosferze, odpowiednie zaplecze szkoleniowe jest istotnym elementem wydarzenia. 

Czym powinna charakteryzować się idealna sala konferencyjna? 

  • Przede wszystkim musi być na tyle duża, by pomieścić wszystkich uczestników i tak wyposażona, by każdy mógł wygodnie usiąść i mieć do dyspozycji odpowiednią ilość miejsca na stole/pulpicie. 
  • Niezbędnym elementem wyposażenia jest też sprzęt multimedialny: projektory, profesjonalne nagłośnienie, połączenie z szybkim internetem itp.
  • Nie można przeceniać roli dobrego oświetlenia. Ważne jest zarówno światło naturalne (najlepiej jeśli sala jest wyposażona w duże okna), jak i bezpieczne dla wzroku sztuczne oświetlenie.
  • Istotnym atrybutem dobrej sali konferencyjnej jest też oczywiście klimatyzacja. Dzięki niej uczestnikom niestraszny będzie nawet największy upał.

Kiedy już masz pewność, że zaplanowane spotkania szkoleniowe odbędą się w odpowiednio wyposażonym pomieszczeniu, pora pomyśleć o dodatkowych aktywnościach, bez których wyjazd integracyjny nie będzie udany.

szkolenie

Zaplanuj różne atrakcje

Najważniejszym celem imprezy integracyjnej jest wzajemne poznawanie się pracowników, pogłębianie relacji, budowanie zaufania i rozwijanie kompetencji miękkich potrzebnych w pracy zespołu. By zrealizować ten cel, zaplanuj różne aktywności, podczas których uczestnicy spędzą czas razem, jednocześnie świetnie się bawiąc. 

Do takich integrujących kadrę aktywności należą różne warsztaty rozwojowe, gry zespołowe, różnego rodzaju wyzwania intelektualne i sportowe oraz wspólny relaks. Hotel nad jeziorem niedaleko Łodzi może być znakomitym miejscem na tego typu wyjazdy. Nic tak nie sprzyja wypoczynkowi i budowaniu miłej atmosfery jak spacery po lesie, wylegiwanie się nad wodą lub wspólny wieczorny grill. Tu przechodzimy do punktu ostatniego, równie ważnego jak pozostałe.

Nie zapomnij o wyżywieniu

Bardzo ważnym aspektem udanego wyjazdu integracyjnego są smaczne, wysokiej jakości posiłki dostosowane do potrzeb poszczególnych osób. Znakomicie przygotowane do organizacji firmowych imprez centrum konferencyjne oferuje najwyższej jakości zaplecze restauracyjne. Planując wyjazd integracyjny dla swojej firmy, koniecznie dowiedz się o szczególnych potrzebach żywieniowych pracowników. Z pewnością możliwe będzie przygotowanie przez hotelowych kucharzy potraw bezglutenowych, wegetariańskich czy wegańskich.

Ugotowane ze świeżych składników, aromatyczne dania z pewnością będą smakować jeszcze lepiej podane na przestronnym tarasie z widokiem na jezioro. Centrum Konferencyjne nad Zalewem Sulejowskim zapewnia taką zapierającą dech w piersiach oprawę posiłków.