Natalia Kaczmarek z fenomenalnym wynikiem! Genialny bieg!

24-letnia Natalia Kaczmarek to polska lekkoatletka, biegająca przede wszystkim na dystansie 400 metrów. Jest też mistrzynią olimpijską w sztafecie mieszanej 4 x 400 metrów i wicemistrzynią olimpijską w kobiecej sztafecie 4 x 400 metrów.

W trakcie mityngu Golden Spike w Ostrawie Natalia Kaczmarek uzyskała fenomenalny wynik na swoim ulubionym dystansie.

Na mityngu startowały trzy Polki: Natalia Kaczmarek oraz Justyna Święty-Ersetic i Anna Kiełbasińska. Justyna Święty-Ersetic w biegu zajęła piąte miejsce, natomiast Kaczmarek zwyciężyła w pięknym stylu.

Otóż biegaczka pokonała dystans 400 metrów w czasie 50,16 sekundy! Tym samym bardzo zbliżyła się do rekordu z 1977 roku. Bowiem 45 lat temu lepszy wynik uzyskała Irena Szewińska, która ten sam dystans pokonała w czasie 49,28 sekundy.

Jeśli wierzyć statystykom World Athletics do dzisiaj żadna polska zawodniczka w biegu na 400 metrów nie zeszła w maju poniżej 51 sekund, przed chwilą udało się to Kaczmarek i Kiełbasińskiej (50.38, wyrównana życiówka), a Święty-Ersetic zabrakło niewiele.