Matka i córka zaginęły. Postawiono zarzut zabójstwa!

W czwartek 10 lutego 2022 r. w Częstochowie 45-letnia Aleksandra Wieczorek i jej 15-letnia córka Oliwia wyszły na spacer z psem. Później ślad po nich zaginął.

Od kilku dni trwają poszukiwania zaginionych. Jednak jak do tej pory nie odnaleziono matki i córki, i to pomimo szeroko zakrojonych poszukiwań:

 

Policjanci rozpoczęli poszukiwania, prowadząc zarówno przeczesywanie terenu w pobliżu ogrodów działkowych, jak i działania operacyjne. W poszukiwaniach, oprócz policjantów z Częstochowy, brali również udział policjanci z oddziału prewencji w Katowicach i przewodnicy z psami służbowymi z Komendy Głównej Policji. Pomocy policjantom udzielili również funkcjonariusze straży pożarnej, wykorzystując specjalistyczny sprzęt*

 

Zatrzymany za to został 52-letni Krzysztof R.

 

czestochowa.policja.gov.pl

 

Krzysztof R. miał być znajomym Aleksandry Wieczorek z działki. Ponoć mężczyzna czasem pomagał jej w pracach w ogródku.

 

Jakie są podstawy zatrzymania  52-latka?

 

Policja informuje, że na podstawie “skrupulatnie przeprowadzonej analizy zgromadzonych informacji”. W komunikacie czytamy też, że “śledczy wspólnie gromadzili kolejne dowody, przekazując ustalenia prokuratorowi”.

 

W efekcie tych ustaleń Krzysztof R. usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa za co grozi dożywocie. Mężczyzna jednak nie przyznaje się do winy.

 

Nie znaleziono też Aleksandry Wieczorek i Oliwii lub ich ciał. Policja apeluje więc, by osoby, które mogą mieć informacje dotyczące zaginionych, skontaktowały się ze służbami. Rysopisy matki i córki TUTAJ.

 

cyt. czestochowa.policja.gov.pl