Małgorzata Królikowska o “plasterkach na tęsknotę”. Jak radzić sobie z żałobą?

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku. Małgorzata Królikowska została z piątką dzieci: Antonim (1989), Janem (1992), Julią (1999), Marceliną (2002) i Ksawerym (2007).

Tym samym Małgorzata Królikowska musiała zatem zmierzyć się nie tylko ze swoim smutkiem i żałobą, ale też z emocjami odczuwanymi przez jej dzieci. 

 

https://www.instagram.com/malgorzata_ok/

 

Temat ten porusza w swoim najnowszym wpisie. Aktorka poleca swoim obserwatorom książkę “Plasterki na tęsknotę”, ale z pewnością mówi też o sobie i swoich doświadczeniach:

 

Smierć to ważny temat po stracie bliskiej osoby. Warto oswajać ten trudny temat wspólnie z dziećmi. Ignorowanie go nie spowoduje, że przestanie istnieć. Śmierć jest nieodzownym elementem życia i od najmłodszych lat warto dzieciom uświadamiać kruchość istnienia i uczyć szacunku do każdego żywego stworzenia.

 

https://www.instagram.com/malgorzata_ok/

 

Wspólne czytanie książki o odchodzeniu, może być pomocne w oswojeniu tego trudnego tematu:

 

Poetycka, pięknie ilustrowana książka nie tylko o śmierci ale o tym, jak sobie radzić z żałobą i smutkiem po stracie kogoś bliskiego, o przyjaźni, wdzięczności i mocy wspomnień.

– zapewnia Królikowska.

 

W opisie wydawcy książki “Plasterki na tęsknotę” czytamy, że jest to pozycja:

 

Prowokująca dziecko do stawiania pytań i inspirująca do głębokich rozmów o przemijaniu, stracie, o sprawach nieuniknionych i pielęgnowaniu pamięci.

 

Z pewnością śmierć jest tematem, którego instynktownie unikamy. Może jednak lepiej być przygotowanym na to, co nieuchronne. 

 

>>>To pierwszy taki wywiad Dody: “Nie mogłam oddychać. Zresztą on o tym doskonale wie.”

 

https://www.instagram.com/p/CVQop0toc7T/

 

2 komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.