Już nie do rozrywki! Disneyland został zamieniony na miejsce masowej dystrybucji…

Disneyland to popularny park rozrywki nawiązujący do postaci i fabuł z bajek Disney’a.

Teraz jednak kalifornijski Disneyland w Anaheim w hrabstwie Orange zupełnie zmienia swoje przeznaczenie. Obiekt został przekształcony w miejsce masowej dystrybucji szczepionek przeciwko Covid-19.

Obecnie w USA koronawirus przytłacza szpitale i ustanawia nowy rekord w stanie Kalifornia. Urzędnicy hrabstwa Orange powiedzieli, że ośrodek Disneyland, znajdujący się w Anaheim, stanie się pierwszym z pięciu „super punktów wydawania”, w którym codziennie można zaszczepić tysiące ludzi.

Decyzja dotycząca przekształcenia Disneylandu w punkt szczepień, spowodowana jest znaczną liczbą zgonów z powodu Covid-19. Liczba ofiar śmiertelnych w Kalifornii osiągnęła w poniedziałek 30 000, co świadczy o przyspieszeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa tej zimy.

Chętnych do zaszczepienia w Anaheim  jest już 10 tysięcy osób, a wczoraj w punkcie szczepień w Disneylandzie zaszczepiono aż trzy tysiące osób. Przed obiektem jednak ustawiały się ogromne kolejki. Takie zgromadzenia same w sobie są niebezpieczne, dlatego władze dopuszczają do szczepień wyłącznie zarejestrowane wcześniej osoby.

 

>>>Skutki uboczne po szczepionce przeciwko koronawirusowi. Zobacz listę!

 

https://www.instagram.com/disneyland/

 

źródło: The Guardian

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *