Wraca nauka zdalna. Joanna Racewicz bije na alarm!

Wczoraj Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło, że od 27 lutego 2022 roku wraca nauka zdalna.

W rządowym komunikacie czytamy:

 

Od czwartku, 27 stycznia do 27 lutego br. wszyscy uczniowie klas 5-8 i szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych będą mieli zajęcia w formie zdalnej. Przedszkolaki i uczniowie klas 1- 4 szkół podstawowych będą kontynuowali kształcenie w trybie stacjonarnym.

 

Dziennikarka Polsatu, Joanna Racewicz ma 14-letniego syna Igora, więc bliski jest jej temat edukacji dzieci i młodzieży.

 

https://www.instagram.com/joannaracewicz/

 

Racewicz w smutnych słowach skomentowała rzeczywistość, w jakiej żyjemy i to, jakie doświadczenia zbierają nasze dzieci:

 

Dla pokolenia naszych dzieci to będzie pandemia, strach, izolacja, zdalne lekcje i ograniczenie przestrzeni do pokoju, który stał się bawialnia, szkołą, sypialnią i miejscem spotkań w jednym.
♦️♦️♦️

Konsekwencje będziemy ponosić latami.
Gabinety psychoterapeutów są pełne.

 

Joanna Racewicz jest też bardzo zaniepokojona tym, że dzieci zatracają umiejętności społeczne:

 

Dzieci toną w sieci.
My, dorośli, jeszcze sobie jakoś radzimy, ale młodzi ludzie mają problem z odróżnieniem realności od fikcji. Już nie potrafią funkcjonować bez protezy z nierealnego świata.

 

Dziennikarka zastrzegła, że nie narzeka, lecz opisuje rzeczywistość.

 

W komentarzach internauci zgodzili się z dziennikarką i przyznali, że mają podobne przemyślenia. Przytoczono też powiedzenie, że “każde pokolenie ma swoją wojnę”. My mamy wojnę z pandemią.

 

>>>Beata Tadla miała zapaść. Tak wygląda po wyjściu ze szpitala!

 

https://www.instagram.com/p/CZKZz0UAO9X/

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.