Tragedia na Jeziorze Tałty! Odnaleziono ciało dziewczynki [AKTUALIZACJA]

Jezioro Tałty to najgłębsze jezioro na Mazurach. Jego maksymalna głębokość to ponad 50 metrów. Dziś (18.06.2022) właśnie na tym akwenie doszło do wypadku motorówki.

Motorówką po Jeziorze Tałty płynęło 7 osób – czwórka dorosłych i troje dzieci. Poruszali się z dużą prędkością, a w pewnym momencie uderzyła w nich duża fala. Wtedy łódka się wywróciła i wszyscy wpadli do wody.

 

Wypadek zdarzył się około godziny 14. I z wody udało się wyciągnąć sześć osób. Niestety do tej pory nie odnaleziono 8-letniej dziewczynki, która także płynęła motorówką.

 

https://www.facebook.com/WM998/?ref=page_internal

 

Jak informuje serwis mazury24.eu, prowadzący akcję nie widzą szans na odnalezienie dziewczynki żywej:

 

Po upływie dwóch godzin od zauważenia osoby znikającej pod powierzchnią wody, całkowicie spadają szanse na uratowanie takiej osoby. Wtedy akcja jest akcją poszukiwawczą i koordynuje nią policja – przyznał Jakub Tutka ze straży pożarnej w Mrągowie*

 

W akcji na Jeziorze Tałty pracują obecnie karetki wodne, śmigłowce oraz grupa wodno-nurkowa z Olsztyna. Na profilu “Warmińsko Mazurskie Ratownictwo W Obiektywie” podał informację o odnalezieniu motorówki:

 

Strażacy z Mrągowa , Mikołajek oraz MOPR zabezpieczają miejsce zdarzenia. Wrak Motorówki został odnaleziony na 32 metrach głębokości. Zlokalizowano go w innym miejscu niż pierwotnie poinformowano ratowników przez świadków zdarzenia.

 

Jeśli zaś chodzi o 8-letnią dziewczynkę, to jej ciało jest poszukiwane przy użyciu sonaru.

 

W komentarzach na facebooku internauci piszą o wielkiej tragedii rodziców dziecka. Ale pojawiają się też głosy o nieodpowiedzialnym zachowaniu. Dziewczynka bowiem prawdopodobnie nie miała kapoka.

 

[AKTUALIZACJA]

 

Jak poinformował Polsat News, ciało dziewczynki zostało odnalezione. 8-latkę znaleziono w kabinie zatopionej motorówki. Łódka znajdowała się na głębokości 30 metrów pod wodą.

 

https://www.facebook.com/OSPMikolajki/posts/pfbid024BJyhzWvwPHt1XbVrqzjYmibAp7tC33YF4MigUbpAdGtTaEKSDEKiTU2ok45xdXil

 

https://www.facebook.com/WM998/posts/pfbid02SMG3feAGL232DRaGdDHRkwpEb5rgnbvzZHTubAiyvDLhGnmka5bXdgcgoNZxNzLrl

 

*cyt. mazury24.eu