Szokujące słowa Ochojskiej! “Jeśli nie potrafimy wyrazić czegoś pozytywnego o Rosjanach, to nie mówmy niczego” (VIDEO)

W ostatnim czasie Janina Ochojska wypowiada wiele kontrowersyjnych opinii.

Niedawno Janina Ochojska zarzucała polskiemu rządowi ludobójstwo, a niedługo potem w Parlamencie Europejskim apelowała, by nie przekazywać wszystkich środków pomocowych polskiemu rządowi [zobacz tutaj].

 

W najnowszym wywiadzie dla Rzeczpospolitej padły kolejne zaskakujące stwierdzenia.

 

https://www.facebook.com/JankaOchojska

 

W rozmowie z Zuzanną Dąbrowską, europosłanka apelowała o większą empatię wobec Rosjan. Ochojska zachęca do tego, by nie generalizować, bo są też obywatele Rosji, którzy sprzeciwiają się wojnie:

 

Jeśli chcemy (możemy) dowiedzieć się czegoś więcej o Rosjanach… Mnie bardzo bolą w internecie takie wpisy “nienawidzę Rosjan”. Pomyślmy jak muszą się czuć ci Rosjanie, którzy siedzą w więzieniach bo protestowali przeciwko wojnie i ci, którzy może nic nie robią – może powinni – ale milczących ludzi zawsze jest dużo. I w Polsce są milczący na różne tematy. I w Rosji też są tacy, którzy milczą*

 

Janina Ochojska zastosowała rozróżnienie:

 

Jeśli nie potrafimy wyrazić czegoś pozytywnego o Rosjanach, to nie mówmy niczego. Mówmy o tym co robią ci, którzy są w Ukrainie, którzy wydają rozkazy. To są ludzie winni*

– zapewniała.

 

Wypowiedzi europosłanki wywołały wielkie oburzenie. Pojawiają się głosy, że Ochojska powinna zostać oskarżona o zdradę stanu.

 

 

*cyt. rp.pl

3 komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.