Jak dopasować koszulę? Sprawdź 4 wskazówki dla mężczyzn

Każdy mężczyzna powinien posiadać w swojej garderobie przynajmniej kilka eleganckich koszul. Aby jednak w koszuli dobrze wyglądać, ta musi być właściwie dopasowana. Jak się okazuje, wielu panów ma z tym problem. Chodzi tu przede wszystkim o właściwy dobór rozmiaru, fasonu czy koloru. W przypadku eleganckiej męskiej koszuli każdy detal ma ogromne znaczenie. Jak zatem dopasować koszulę? Oto 4 wskazówki dla mężczyzn.

Dobieraj koszulę do sylwetki

Przede wszystkim niezwykle ważne jest, aby męska koszula z długim rękawem była dopasowana do sylwetki. Panowie o szczuplejszej sylwetce wybierać powinni taliowane koszule slim fit. Z kolei mężczyźni wyróżniający się nieco masywniejszą budową ciała, sięgać powinni po koszule typu regular. Niezależnie od tego, jaki rodzaj koszuli się wybierze, zawsze uwagę zwracać należy na rozmiar kołnierzyka. Ma on bowiem bezpośredni wpływ na komfort noszenia koszuli. Pamiętać zatem trzeba, że między kołnierzykiem a szyją zawsze pozostawać powinien lekki luz. Równie ważna jest sama długość koszuli. Nie powinna być ona zbyt krótka, ponieważ w takim przypadku będzie co chwilę wychodzić ze spodni. Oczywiście nie powinna być także za długa.

Właściwie dobieraj długość rękawa

Wpływ na dopasowanie koszuli ma także długość rękawów. Pamiętać trzeba, że mankiety nie mogą być ani zbyt szerokie, ani za krótkie. Idealnie będzie, jeśli mankiety sięgać będą za nadgarstek i wystawały na ok. 1 centymetr spod marynarki. Nie mniej ważny jest również sam rodzaj mankietów. Panowie stawiający na elegancję wybierać powinni koszule z mankietami na guziki. Jest to rozwiązanie nie tylko klasyczne i eleganckie, ale także po prostu bardzo wygodne. Dobrym przykładem będą tu koszule Polo Ralph oferowane przez markę MODIVO. Alternatywą może być koszula z mankietem francuskim ze spinkami, która idealnie sprawdzi się przy okazji formalnych spotkań.

wlasciwie-dobieraj-dlugosc-rekawa

Dobieraj koszulę do garnituru

Koszula zawsze musi pasować do garnituru. Bez wątpienia świetnym rozwiązaniem będzie połączenie klasycznego garnituru z koszulą o stonowanym kolorze. Mówiąc o garniturach, nie da się nie zauważyć, że od pewnego czasu coraz większą popularnością cieszą się garnitury w kratę. Panowie stawiający na takie rozwiązanie, sięgać powinni po koszule pasujące do garnituru pod względem koloru i wzoru. Z kolei panowie preferujący klasyczne rozwiązania, czyli czarne garnitury, zakładać do nich powinni koszule z długim rękawem w kolorze białym. Klasyczny, czarny garnitur i biała koszula z długim rękawem to połączenie gustowne i eleganckie.

Kup białą koszulę

Każdy mężczyzna powinien posiadać przynajmniej jedną białą koszulę. Wynika to choćby z tego, że ma ona bardzo szerokie zastosowanie. Można ją bez przeszkód założyć zarówno na formalne spotkanie biznesowe, jak i na luźniejsze spotkanie z przyjaciółmi. Białą koszulę można z powodzeniem dopasować do eleganckich stylizacji, jak i tych bardziej casualowych. Pamiętać jednak trzeba, aby przy zakupie białej koszuli koniecznie zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonana, a także na jej krój. Do casualowej marynarki i tradycyjnego garnituru pasować będzie biała koszula z klasycznym kołnierzykiem typu kent. Alternatywą może być koszula z kołnierzykiem włoskim. W takiej stylizacji bez wątpienia każdy mężczyzna wyglądać będzie niezwykle elegancko.