Urządzili sobie “zabawę”. Zniszczyli policyjny radiowóz!

Dwaj nastolatkowie z Gdańska urządzili sobie “zabawę”. Miejsce i pomysł na “rozrywkę” wybrali nietypowe. 

16 i 17-latek przebywali na przepustce z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Korzystając wolności i wolnego czasu urządzili sobie “zabawę” tuż przed komendą policji od ul. 3 Maja w Gdańsku.

 

https://gdansk.policja.gov.pl

 

Jeden z policjantów przebywających na komendzie zauważył, że nastolatkowie zainteresowali się stojącym przed budynkiem radiowozem. Jeden z chłopaków kopał lusterko pojazdu, a drugi skakał po masce!

 

Funkcjonariusz wybiegł z komendy i zaczął gonić 16 i 17-latka. Zaraz dołączyli do niego inni policjanci i tak wandale zostali zatrzymani w parku przy ul. Powstańców Warszawskich.

 

Jak informuje gdańska policja:

 

…w chwili zdarzenia sprawcy byli pijani i przebywali na przepustce z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. 17-latek miał prawie promil alkoholu w organizmie, natomiast 16-latek był pod wpływem prawie 2 promili alkoholu. Starszy z nich trafił do policyjnego aresztu, natomiast nieletni został przekazany opiekunowi prawnemu. Po wytrzeźwieniu 17-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia radiowozu oraz znieważenia funkcjonariusza. 16-latek został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego i za uszkodzenie mienia odpowie przed sądem rodzinnym.

 

Szkody w uszkodzonym pojeździe oszacowano na 600 zł. i za ten czyn grozi do 5 lat więzienia. W trakcie zatrzymania jeden z chłopaków znieważył też funkcjonariusza. Za ten czyn grozi do 1 roku więzienia.

 

>>>Myślał, że jego auto skradziono. Prawda okazała się zaskakująca!

2 komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.