Gdańsk: catering dietetyczny a jedzenie na mieście. Jakie rozwiązanie pozwoli Ci zaoszczędzić więcej czasu?

Osoby, które chcą zaoszczędzić nieco czasu w ciągu dnia, często decydują się na rezygnowanie z samodzielnego przygotowywania posiłków. Alternatywą dla spędzania wielu godzin w kuchni bywa stołowanie się na mieście lub zamawianie jedzenia przez popularne aplikacje. Czy na dłuższą metę takie rozwiązanie będzie korzystne?

Czy wykupienie diety pudełkowej jest szybsze niż zamówienie dania w restauracji?

Aby porównać czas, który trzeba poświęcić na każde z tych rozwiązań, należy zacząć od przeanalizowania procesu składania zamówienia. W przypadku jedzenia na mieście trzeba najpierw dotrzeć do restauracji, a często również poczekać na stolik. Danie musi też zostać przygotowane, co potrafi trwać nawet kilkadziesiąt minut. 

Można więc założyć, że wszystkie działania związane z wyjściem do restauracji i zamówieniem posiłku mogą zająć kilkadziesiąt minut, a nawet ponad godzinę. Nieco sprawniejsze jest zamawianie jedzenia za pośrednictwem aplikacji, czy przez telefon. Jednak nawet w takim przypadku trzeba poczekać na dostawę, która może potrwać naprawdę sporo – zwłaszcza w weekend.

Catering dietetyczny oferuje możliwość złożenia zamówienia na dłuższy okres. Możesz wybrać dostawy jedynie w wybrane dni, tylko w dni robocze, lub codziennie. Zamówienie diety na dowolny okres nie zajmuje więcej niż kilka minut. 

Nieco inaczej wygląda to w przypadku diety z wyborem menu, jednak codzienne decydowanie o rodzaju poszczególnych posiłków również jest błyskawiczne. Przewagą cateringu żywieniowego jest też fakt, że będzie on dostarczany bezpośrednio pod podane w zamówieniu adres, nie trzeba więc tracić czasu na dojazd w miejsce odbioru.

Catering dietetyczny, czy jedzenie na mieście – które rozwiązanie będzie korzystniejsze w perspektywie tygodnia lub miesiąca?

Biorąc pod uwagę dłuższy okres, bardziej opłacalna niewątpliwie okazuje się dieta pudełkowa. Zamawiając posiłki na tydzień, czy miesiąc potrzeba zaledwie kilku do kilkunastu minut. O wiele więcej czasu musisz poświęcać każdego dnia podczas stołowania się na mieście. Ta opłacalność rośnie wraz z długością analizowanego okresu.

Nie tylko czas, ale i zdrowie – czy catering dietetyczny będzie korzystniejszy również w tym aspekcie?

Jedząc na mieście, można wybierać zdrowe posiłki, choć jest to zdecydowanie trudniejsze, bo bardzo dużą część oferty stanowi żywność wysoko przetworzona i fast foody. Jednak nawet osoby zadające sobie trud i wybierające zdrowsze dania, nie są w stanie dokładnie obliczyć kaloryczności swojej diety. Ta kwestia wygląda zupełnie inaczej w przypadku cateringu dietetycznego WygodnaDieta.pl z Gdańska. 

Gramatura posiłku i rodzaj składników wykorzystanych do jego przygotowania jest dostosowana do konkretnej diety i kaloryczności. Nad sporządzaniem jadłospisów czuwają specjaliści z zakresu dietetyki, którzy dbają o odpowiednie zbilansowanie cateringu pudełkowego i uwzględnienie wszystkich składników odżywczych.

Posiłki dla dwojga lub dla całej rodziny – czy w takim przypadku dieta pudełkowa będzie korzystniejsza?

Aspektem, który warto wziąć pod uwagę w takim porównaniu, jest także liczba osób, dla których zamawiane są posiłki. Catering dla dwojga lub dla całej rodziny wydaje się korzystniejszy od jedzenia na mieście.

Podstawowym problemem mogą być trudności logistyczne – w przypadku dwóch lub kilku osób często ścierają się różne upodobania kulinarne i potrzeby. Dieta pudełkowa pozwala zamówić pod ten sam adres różne rodzaje menu.