FrancuskaTV pokazała zdjęcia odmrożonych KOŃCZYN Elisabeth Revol. Lekarze nie wykluczają, że KONIECZNA będzie AMPUTACJA (foto)

Dramatyczna akcja ratunkowa, którą w weekend żyła cała Polska zakończyła się ogromnym sukcesem ekipy ratunkowej. Udało się uratować Elisabeth Revol i bezpiecznie przetransportować ją do miejsca, w którym czekały helikoptery. Akcja była bardzo trudna, a Francuzka została odnaleziona w całkowitych ciemnościach i przy bardzo trudnych warunkach pogodowych.

 

Niestety nie udało się dotrzeć do Tomasza Mackiewicza, który został w namiocie na wysokości 7250 m.n.p.m. Polak podczas zejścia ze szczytu zaczął cierpieć na tzw. ślepotę śnieżną i chorobę wysokościową. Prócz tego miał bardzo poważne odmrożenia. Od tego momentu Francuzka z poważnymi odmrożeniami podjęła samotną próbę schodzenia. Ostatecznie udało jej się zejść na wysokość 6700 metrów, gdzie odnalazła ja ekipa ratunkowa.

We francuskiej telewizji pojawił się reportaż o Elisabeth Revol, w którym pokazano zdjęcia ze szpitala w Islamabadzie (Pakistan). Widzimy na nich, jak poważnych odmrożeń ciała doznała francuska himalaistka podczas walki o swoje życie. Lekarze określili je na odmrożenia 4, najwyższego stopnia palców u stóp oraz troszkę lżejsze dłoni. Specjaliści, którzy się nią zajmują nie wykluczają, że konieczna będzie ich amputacja.

 

 

 

 

źródła: youtube.com, wp.pl, foto youtube.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *