Dramat nad Morskim Okiem. Michał Szpak też to zrobił!

Dramat nad Morskim Okiem. Michał Szpak też to zrobił!

Tuż przed wprowadzeniem narodowej kwarantanny, w Tatrach zaroiło się od turystów. Wielu z nich wybrało się nad Morskie Oko.

To górskie jezioro zawsze przyciąga masy turystów, a o tej porze roku Morskie Oko oferuje szczególne widoki. Po kilkudniowym niewielkim mrozie, wodę pokryła cienka tafla lodu. I to właśnie na wodzie z – jeszcze przezroczystym – lodem wiele osób chce sobie zrobić zdjęcie.

 

Wczoraj facebookowy profil Aktualna sytuacja w Tatrach zamieścił przerażające zdjęcie. Na cienkim lodzie Morskiego Oka widać sporą grupę turystów. Widać, że jest o krok od tragedii, bo lód może się złamać i wszyscy wpadną do lodowatej wody.

 

Dramat nad Morskim Okiem… Lód ma 5 do 6 cm grubości, a na lodzie masa ludzi… Co roku te same apele… Czy to już tradycja, że musi dojść do tragedii i kiedy do niej dojdzie… 🤷‍♂️ Drodzy turyści, bardzo Was prosimy o rozsądek… – napisano na profilu.

 

nie wygląda to bezpiecznie – https://www.facebook.com/sytuacjawtatrach

 

Jak widać, często brakuje wyobraźni. W pogoni za dobrym, oryginalnym zdjęciem, jakie można opublikować w social mediach, zapominamy o konsekwencjach. 

Zdjęcie na tafli lodu na Morskim Oku zrobił też sobie Michał Szpak. Trudno jednak ocenić, czy siedzi on przy samym brzegu, czy też w głębi jeziora (zdjęcie tutaj).