Chora aktorka PŁACZE na ściance. Straszna diagnoza…

Chora aktorka PŁACZE na ściance. Straszna diagnoza…

Okazało się, że Selma Blair znana z takiej produkcji jak “Szkoła uwodzenia” cierpi na straszną chorobę. Aż trudno uwierzyć w to, że amerykańska aktorka jeszcze niedawno mogła popisać się zgrabnym i sprawnym ciałem dziś ma problemy z chodzeniem czy mówieniem.

 

Została zdiagnozowana z bardzo ciężką chorobą – stwardnieniem rozsianym. Ostatni rzut choroby bardzo wpłynął na mowę i sprawność ruchową aktorki. Do przykrej sytuacji doszło  gdy pojawiła się na czerwonym dywanie pierwszy raz po zdiagnozowaniu choroby. W pewnym momencie pozując przed fotografami po prostu nie wytrzymała i dała upust emocjom. Co prawda próbowała ukryć łzy jednak nie zostało to niezauważone..

W wywiadzie udzielonym Good Morning America wyznała, że nie do końca radzi sobie z chorobą jednak nie zamierza się poddawać. Opowiedziała także, że przez długi czas nie czuła się za dobrze – ciągłe zmęczenie i brak siły sprawiły, że zaczęła wstydzić się tego jaką jest matką.  Aktorka dostała dość duże wsparcie od kolegów z showbiznesu między innymi – Michaela J. Fox’a, który od dawna zmaga się z chorobą Parkinsona. 

 

Czym jest stwardnienie rozsiane? Choroba ośrodkowego układu nerwowego, która objawia się niedowładem kończyn, często rzutuje na zdolność widzenia, równowagę i koordynację ruchów. Jeśli chodzi o zaradzenie choroby, to w głównej mierze opiera się na leczeniu objawowym.

Miejmy nadzieję, że z czasem będziemy mogli zaradzić takim schorzeniom. 

 

Źródło: YouTube Good Morning America, YouTube DailyMail, medonet
Źródło zdjęć: YouTube
Zobacz także: Salma Hayek przyznała się do ZDRADY. Reakcja męża zaskakuje!