Adwokat Piotr B. oskarżony o nawoływanie do popełnienia przestępstwa. Prawnik uważa, że to zabawne!

Adwokat Piotr B. został oskarżony o nawoływanie do popełnienia przestępstwa naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia komendantów Straży Granicznej.

Do przestępstwa miało dojść na Twitterze, gdzie Piotr B. zamieścił wpis. Opublikował tam wizerunki funkcjonariuszy Straży Granicznej, podał także ich nazwiska. Napisał, że są to osoby odpowiedzialne za torturowanie uchodźców na Usnarzu Górnym.

 

zdjęcie ilustracyjne – pixabay

 

Chodzi o sytuację z sierpnia 2021 r. gdy grupa migrantów w Usnarzu Górnym przez kilkanaście dni była otoczona przez kordon funkcjonariuszy. Marianna Wartecka z fundacji Ocalenie, w Polsacie sytuację uchodźców porównała do tortur:

 

To jest nieludzkie traktowanie, to są tortury. To jest hańba, że dzieje się to na granicy.

 

Adwokat Piotr B. w swoim tweecie o funkcjonariuszach napisał:

 

Wiecie, co robić, kiedy spotkacie ich na ulicy.

 

Właśnie te słowa zostały uznane za publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstwa. Jak informuje TVP Info:

 

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko adwokatowi Piotrowi B. (…) Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

Sam zainteresowany sytuację uważa za zabawną:

 

Fun fact. Wrzuciłem zdjęcia dwóch funkcjonariuszy SG odpowiedzialnych z torturowanie uchodźców i napisałem “wiecie, co robić, kiedy spotkacie ich na ulicy” uznając za jasne, że tym mendom należy się splunięcie w twarz (lub pod nogi), bo hańbią polskie państwo i polski mundur.

– napisał.

 

A w komentarzu dodał:

 

Tymczasem prawactwo jak jeden mąż uznało, że to wezwanie do przemocy albo nawoływanie do linczu. I byłoby to zabawne, gdyby nie to, że.dla tych ludzi przemoc fizyczna okazuje się domyślnym sposobem wyrażania niezadowolenia. I to jest już przerażające.

 

W odpowiedzi użytkownicy Twittera w znacznej większości uznali, że to adwokatowi należy się splunięcie w twarz…

 

>>>Gwiazda disco polo pokazała syna. Mocne słowa na temat służby na granicy!

 

https://twitter.com/PiotrBarczak