Teresa Lipowska ujawnia wysokość swojej emerytury! “Miałabym biedę”!

Pomimo zaawansowanego wieku (84 lata) Teresa Lipowska jest nadal aktywna zawodowo. Gra w filmach i serialach, jeździ na spotkania autorskie.

Jak się okazuje nie jest to tylko kwestia wyboru. Teresa Lipowska przyznała bowiem, że nie mogłaby się utrzymać z samej emerytury.

 

https://www.instagram.com/mjakmilosc.official/

 

Podobnie jak wielu innych artystów, często długi staż pracy nie przekłada się na lata składkowe. Stąd też niskie świadczenie emerytalne. 

Podobnie jest z Teresą Lipowską, dlatego aktorka ima się różnych zajęć:

 

Gdybym miała tylko emeryturę to miałabym biedę. Natomiast jestem aktorką ciągle pracującą. Niedawno jeden film skończyłam – “Uwierz w Mikołaja”. Mam cały czas “M jak miłość”. Mam bardzo dużo spotkań z widzami, ze swoją książką, które uwielbiam zresztą. Pięć lat temu wydałam książkę. I z tą książką jeździłam sporo. Bardzo lubię z ludźmi rozmawiać ot tak właśnie twarzą w twarz*

 

Jeśli chodzi o kwotę emerytury Lipowskiej, to nie jest ona tak niska jak u innych znanych osób, na przykład Beaty Tyszkiewicz czy Katarzyny Skrzyneckiej [zobacz tutaj].

Z wypowiedzi pani Teresy wynika, że otrzymuje świadczenie w wysokości 2200 zł

 

Ja mam małe potrzeby w tej chwili. I tak jak powiedziałam, gdybym miała tylko 2200 to byłoby trochę ciężko, ale nie narzekam. Ja jestem optymistką, byle byłabym zdrowa. To jest dla mnie najważniejsze*

 

Czy utrzymalibyście się za taką kwotę?

 

>>>Czartoryska-Niemczycka urodziła czwarte dziecko. Syn nosi greckie imię!

 

*cyt. wideoportal.tv