Tegoroczne wakacje będą sporo krótsze. Wiemy, o ile konkretnie

Tegoroczne wakacje będą sporo krótsze. Wiemy, o ile konkretnie

Ze względu na epidemię koronawirusa, która dosięgnęła również Polskę, II semestr nauki w szkołach podstawowych i średnich nie należał do najłatwiejszych. Uczniowie kontynuowali naukę zdalnie.

Kiedy zakończy się rok szkolny 2019/2020? Niejeden uczeń wypatruje tej daty. Lekcje w systemie on-line nie każdemu przypadły bowiem do gustu. Wiemy, kiedy nastąpi zakończenie nauki i rozpoczną się wakacje 2020.

Jak każdego roku zakończenie roku szkolnego w przypadku maturzystów i pozostałych uczniów przypadnie na inny termin.

Dla uczniów klas innych niż 4 klasa technikum i 3 klasa liceum, czyli tych, którzy nie napisali egzaminu dojrzałości, zakończenie szkoły w tym roku zostało zaplanowane na 26 czerwca. Będzie to piątek. Jednak w większości placówek edukacyjnych w kraju z tej okazji nie odbędą się uroczyste apele i pożegnania, jak to miało miejsce dotychczas.

W tym roku wakacje 2020 będą krótsze niż w poprzednich latach. Tegoroczna przerwa od nauki w szkole wyniesie “tylko” 66 dni. W zeszłym była ona dłuższa aż o 8 dni.

Tegoroczni maturzyści zakończenie roku szkolnego i nauki w szkołach średnich mają już za sobą. Odbyło się ono 24 kwietnia bez uroczystości. Trwają matury pisemne z różnych przedmiotów. Ich wyniki znane będą 11 sierpnia.

Zobacz też: Dowiedział się, kiedy szczepionka na COVID-19! Nagle podał konkretną datę

Źródło: WP
Źródło zdjęcia: pixabay