Śmiertelne potrącenie przez BMW. Policja zwraca uwagę na ważny szczegół!

W województwie łódzkim 18 września BMW śmiertelnie potrąciło mężczyznę.

BMW kierował 29-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego. W miejscowości Wólka Krzykowska na nieoświetlonym odcinku drugi śmiertelnie potrącił idącego jezdnią 60-latka.

 

https://www.facebook.com/strazujazd/

 

Było to około godziny 20.00 i podczas deszczu:

 

Panującą aura nie sprzyjała w określeniu do jakiego konkretnie incydentu doszło. Kolejne informacje wskazywały że doszło do potrącenia osoby. Na miejscu zdarzenia zastaliśmy rozbity samochód osobowy. Zadaniem straży pożarnej wtedy było odnaleźć możliwa osobę poszkodowana. Udaje się odnaleźć osobę ale bez funkcji życiowych w znacznej odległości od miejsca zatrzymania pojazdu. Dalsze czynności polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie, która niestety nie przyniosła rezultatów.
Dalsze działania strażaków to osłonięcie miejsca parawanem oraz stworzenie oświetlenia do dalszych czynności policji.

– relacjonują strażacy z OSP Ujazd.

 

https://www.facebook.com/strazujazd/

 

Kierujący BMW był trzeźwy. Policja natomiast zwróciła uwagę na ważny szczegół. Otóż 60-latek poruszając się po zmroku i na nieoświetlonym odcinku drugi, nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych. W przypadku ciemności i deszczowej pogody, kierujący prawdopodobnie nie miał szans, by zauważyć pieszego odpowiednio wcześniej, by zdążyć zahamować. 

 

https://www.facebook.com/strazujazd/

 

W związku z tym policja przypomina o obowiązku noszenia odblasków. Przede wszystkim jednak apeluje o to by piesi dbali o własne bezpieczeństwo na drodze.

 

>>>Przewoził “pizzę”. W pudełkach był cenny towar!

 

 

https://www.facebook.com/strazujazd/posts/4285131648252819