Smarzowski – reżyser “Wołynia” robi film o KOŚCIELE! Chce rozliczyć go z pedofilii? BĘDZIE SKANDAL?

Wojciech Smarzowski ma na swoim koncie film “Ksiądz”, ale jak sam stwierdził było to tylko “filmowe kaszlnięcie” przed tym, co zamierza nakręcić o kościele. Reżyser jest znany z tego, że porusza tematy trudne i ważne w naturalistyczny sposób i zapewne będzie tak i tym razem.

 

Reżyser, w jednym z wywiadów zapytany o pedofilię w kościele odpowiedział:

“Nikt nie zrobi u nas śledztwa, jakie pokazał film “Spotlight”. Nie ma ani w mediach, ani w klerze potrzeby oczyszczenia się. No i najważniejsze: są ofiary, nimi się trzeba zająć. To jest coś, co mnie uwiera, co mnie boli. I co pewnie znajdzie to odbicie w moich kolejnych filmach. Bo nie ma u mnie na to zgody”.

 

Powstawanie filmu i jego fabuła jest owiana tajemnicą. W internecie pojawiły się jakieś zdjęcia z planu, ale wiadomo tylko, kto mniej więcej gra w najnowszym dziele Smarzowskiego. Główną rolę dostał Janusz Gajos, po raz pierwszy u reżysera “Wołynia”. Reszta obsady to większość nazwisk, które kojarzone są ze Smarzowskim – Jakubik, Braciak, Więckiewicz, Kuna. Zdjęcia mają trwać 60 dni i być kręcone w Polsce i Czechach.

 

Jeżeli film naprawdę rozliczy polski kościół z jego grzechów, to Smarzowski musi przygotować się na batalię. W naszym kraju “wolność słowa” jest ostatnio dosyć ograniczona.

My już nie możemy się doczekać nie tylko samego filmu, ale też dyskusji, która na pewno będzie mu towarzyszyć.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *