Poseł KO jechał po pijanemu. Nie chciał się zbadać alkomatem (VIDEO)

Franciszek Sterczewski (34 l.) od 2019 roku jest posłem na Sejm. Startował jako kandydat bezpartyjny z listy Koalicji Obywatelskiej.

Portal TVP Info dotarł do nagrania, gdzie widać, jak posła KO zatrzymuje policja. Franciszek Sterczewski jechał rowerem pod wpływem alkoholu i bez podstawowego oświetlenia.

 

https://www.facebook.com/FranekSterczewski

 

 

Jak podaje TVP Info:

 

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę poruszającego się rowerem, który miał problemy z jechaniem prosto – poruszał się całą szerokością pasa i w dodatku bez podstawowego oświetlenia.

 

Rowerzysta został poproszony o okazanie dokumentów, a w trakcie rozmowy policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Mimo to, poseł odmówił badania alkomatem. Gdy policjanci nalegali, Sterczewski zaproponował, że dalej pójdzie na piechotę.

 

>>>Piotr Baron zniknął z radiowej “Trójki”. Wiemy CO się stało!

 

Nagranie urywa się na dosyć abstrakcyjnym temacie słuchania śpiewu ptaków. Najprawdopodobniej jednak policjanci sporządzili notatkę, w której napisali, że od posła dało się wyczuć woń alkoholu.

 

Sam Franciszek Sterczewski opublikował przeprosiny:

 

Szanowni Państwo, chciałbym wszystkich bardzo przeprosić za moje wczorajsze zachowanie. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i nigdy się już nie powtórzy. W ramach zadośćuczynienia wpłacę 5000 zł na rzecz Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych Amber.

– napisał.

 

Video poniżej.

 

 

 

https://www.facebook.com/PiSpodkarpacie/videos/399873925537791/