Poseł KO jechał po pijanemu. Nie chciał się zbadać alkomatem (VIDEO)

Poseł KO jechał po pijanemu. Nie chciał się zbadać alkomatem (VIDEO)

Franciszek Sterczewski (34 l.) od 2019 roku jest posłem na Sejm. Startował jako kandydat bezpartyjny z listy Koalicji Obywatelskiej.

Portal TVP Info dotarł do nagrania, gdzie widać, jak posła KO zatrzymuje policja. Franciszek Sterczewski jechał rowerem pod wpływem alkoholu i bez podstawowego oświetlenia.

 

https://www.facebook.com/FranekSterczewski

 

 

Jak podaje TVP Info:

 

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę poruszającego się rowerem, który miał problemy z jechaniem prosto – poruszał się całą szerokością pasa i w dodatku bez podstawowego oświetlenia.

 

Rowerzysta został poproszony o okazanie dokumentów, a w trakcie rozmowy policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Mimo to, poseł odmówił badania alkomatem. Gdy policjanci nalegali, Sterczewski zaproponował, że dalej pójdzie na piechotę.

 

>>>Piotr Baron zniknął z radiowej „Trójki”. Wiemy CO się stało!

 

Nagranie urywa się na dosyć abstrakcyjnym temacie słuchania śpiewu ptaków. Najprawdopodobniej jednak policjanci sporządzili notatkę, w której napisali, że od posła dało się wyczuć woń alkoholu.

 

Sam Franciszek Sterczewski opublikował przeprosiny:

 

Szanowni Państwo, chciałbym wszystkich bardzo przeprosić za moje wczorajsze zachowanie. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i nigdy się już nie powtórzy. W ramach zadośćuczynienia wpłacę 5000 zł na rzecz Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych Amber.

– napisał.

 

Video poniżej.