Jak wygląda córka Księżnej Diany?

Księżna Diana to jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób należących do monarchii brytyjskiej. Mimo upływu lat od jej tragicznej śmierci wciąż pozostaje w pamięci rodaków i osób na całym świecie. Nie ma w tym nic dziwnego, nie bez powodu nosiła przydomek “Królowej ludzkich serc”. Stąd też, co jakiś czas pojawiające się nie tylko artykuły wspominkowe, ale również liczne teorie spiskowe, które pojawiają się w mediach. Jedna z ciekawszych dotyczyła córki księżnej Diany. Czy taka kobieta istnieje? Jeśli tak, co o niej wiemy? Przekonajmy się. 

Kim była księżna Diana?

Księżna Diana była jedną z najbardziej znanych i kochanych postaci w historii brytyjskiej rodziny królewskiej. Urodziła się w 1961 roku jako Diana Spencer córka arystokratycznego rodu, który miał bliskie związki z monarchią.

Od dziecka Diana marzyła o byciu księżniczką, ale jej dzieciństwo nie było łatwe. Jej rodzice rozwiedli się, gdy miała sześć lat, a ona i jej rodzeństwo często zmieniali domy i szkoły. W wieku 18 lat Diana poznała księcia Karola, następcę tronu, który był od niej o 12 lat starszy. Ich ślub, który odbył się w 1981 roku w katedrze św. Pawła w Londynie. Diana została księżną Walii i zyskała ogromną popularność i sympatię. angażowała się w wiele spraw społecznych i humanitarnych, takich jak walka z AIDS, ubóstwem, dyskryminacją, przemocą i minami przeciwpiechotnymi.

Odwiedzała szpitale, domy dziecka, ośrodki dla uchodźców i ofiar wojen. Była również ikoną mody i stylu, która wpływała na trendy i gusta kobiet na całym świecie. Niestety, jej życie osobiste nie było łatwe. Zmagała się z niechęcią rodziny królewskiej i zdradami męża. Diana zmagała się z bulimią, depresją i samookaleczeniem. W 1992 roku para ogłosiła separację, a w 1996 roku rozwód. Diana próbowała odnaleźć nowy sens i cel w życiu, podróżując, pomagając innym i szukając miłości. Niestety, jej życie zostało brutalnie przerwane w 1997 roku, gdy zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu, wraz z jej partnerem Dodim Al-Fayedem i kierowcą Henri Paulem.

Dzieci Księżnej Diany

Poruszając temat córki Księżnej Diany, której istnienie owiane jest tajemnicą oraz wieloma teoriami warto wspomnieć najpierw o dzieciach, o których wiemy. Księżna Diana jest matką dwóch synów, którzy są owocem jej małżeństwa z (obecnie) Królem Karolem III. 

Starszy syn, Wilhelm to książę Walii, urodził się 21 czerwca 1982 roku w Londynie, jako pierwszy syn Karola i Diany. Jest drugą osobą w linii sukcesji do tronu brytyjskiego, po swoim ojcu. W 2011 roku poślubił Kate Middleton, z którą ma troje dzieci: Jerzego, Charlotte i Ludwika. Wilhelm jest zaangażowany w wiele spraw społecznych i humanitarnych, takich jak ochrona środowiska, zdrowie psychiczne, walka z AIDS i bezdomnością. Jest także pilotem helikoptera ratunkowego i patronem wielu organizacji charytatywnych.

Młodszy książe, Harry książę Sussexu, urodził się 15 września 1984 roku w Londynie, jako drugi syn Karola i Diany. Jest szóstą osobą w linii sukcesji do tronu brytyjskiego, po swoim bracie i jego dzieciach. W 2018 roku poślubił Meghan Markle, z którą ma syna Archiego. Harry znany ze swojej działalności na rzecz weteranów wojennych, dzieci z krajów rozwijających się, ochrony dzikiej przyrody i zdrowia psychicznego. Służył również w armii brytyjskiej, biorąc udział w misjach w Afganistanie. W 2020 roku Harry i Meghan zrezygnowali z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej i zamieszkali w Kalifornii.

Córka Księżnej Diany – czy istnieje naprawdę?

Jakiś czas temu media, głównie internetowe obiegła informacja o tym, że Księżna Diana jest matką jeszcze jednego dziecka a mianowicie córki Sary. Dziewczyna miała być nieślubną córką Diany. Pojawiały się również doniesienia, że jest dzieckiem poczętym przez procedurę in vitro oddanym do adopcji. W niektórych portalach oraz gazetach takich jak magazyn Globe pojawiło się nawet zdjęcie dziewczyny.

Czy jednak kobieta naprawdę jest córką Księżnej Diany? Okazuje się, że cały medialny szum zaczął się od fikcji literackiej. Mowa tu o książce “The Disappearance of Olivia” autorstwa Nancy E. Ryan. To właśnie ta publikacja zapoczątkowała serię medialnych doniesień, które były nie tylko nieprawdziwe, ale również szargające opinię nieżyjącej Księżnej. Skąd wzięła się ich ogromna popularność? Wynikać może to z szeregu czynników. Przede wszystkim wynika to z zainteresowania postacią księżnej. Choć niezdrowe jest w pełni uzasadnione sympatią jaką ludzie do niej żywili. Niestety, to jednak nie wszystko. Nie da się bowiem ukryć, że media często podsycają te spekulacje, publikując artykuły i zdjęcia, które mają sugerować, że córka Diany istnieje wyłącznie z chęci zysku. 

Dlatego też tak ważnym aspektem, o którym musimy pamiętać jest uważne weryfikowanie informacji dostępnych w sieci. W pogoni za sensacją lub z chęci poznania prywatnego życia osoby, którą darzyliśmy sympatią możemy niechcąco powielić krzywdzące doniesienia, które naruszają dobrą pamięć tej osoby. Przykład Księżnej Diany i jej domniemanej córki jest doskonałym przykładem.