Jak wydobyć blask z włosów matowych oraz zagęścić fryzurę?

Wydobycie blasku z matowych włosów nie należy do trudnych zadań. Wystarczy odpowiednie podejście do pielęgnacji, by szorstkie, pozbawione połysku kosmyki stały się miękkie, odżywione i lśniące. Liczą się nie tylko dobre nawyki związane z pielęgnacją, istotne są również używane produkty, powinny one odpowiadać potrzebom naszych włosów oraz ich porowatości. Właściwe dbanie o włosy jest bardzo ważne również w przypadku kobiet po ciąży i porodzie, które są narażone na zwiększone wypadanie włosów. Właścicielki włosów rzadkich mogą  również starać się o zagęszczenie swojej fryzury za pomocą prostego i łatwego sposobu. Jak zadbać o włosy, zagęścić je oraz przywrócić im blask?

Wydobycie blasku – najskuteczniejsze sposoby

Najważniejszym, chociaż często traktowanym pobieżnie krokiem, jeśli chodzi o właściwą pielęgnację włosów, jest mycie. Nie należy tego robić niedokładnie i na szybko, gdyż w ten sposób zaszkodzimy włosom. Dobrze jest do mycia rozpienić szampon w kubeczku, w ten sposób nie tylko dotrze on do każdej partii skóry głowy, ale też łatwiej będzie go spłukać. Podczas mycia zawsze skupiamy się właśnie na skórze, włosów nie należy intensywnie poocierać, gdyż doprowadzimy w ten sposób do ich splątania i w rezultacie do pourywania kosmyków podczas prób rozczesania. Po włosach wystarczy przeciągnąć delikatnie pianę spływającą ze skóry głowy, by je domyć. Głowę myjemy zawsze dwukrotnie. Pierwsze mycie jest myciem wstępnym, ma ono zebrać największe zabrudzenia, nadmiar sebum, czy kosmetyków do stylizacji, drugie mycie ma dokładnie oczyścić i przygotować do przyjęcia składników odżywczych z produktów pielęgnacyjnych.

Maski i odżywki – dla zdrowych i pięknych włosów

Bardzo istotne, jeśli chodzi o pielęgnację, są maski i odżywki do włosów. Zadaniem kosmetyków pielęgnacyjnych jest dogłębna regeneracja włosa, odżywienie oraz ochrona przed czynnikami z zewnątrz. Odpowiedniej odżywki lub maski należy używać po każdym myciu. Warto pamiętać o tym, że kosmetyki nakładamy od połowy długości, to wystarczy, by wszystkie dobroczynne substancje przeniknęły przez struktury włosa. Nakładanie kosmetyków wyżej może sprawić, że włosy będą się szybciej przetłuszczać, szczególnie gdy produkty będą miały kontakt ze skórą głowy.

Jak sprawić, by włosy były gęstsze?

Włosy można spróbować w naturalny sposób zagęścić, jednak wymaga to dużo cierpliwości oraz przede wszystkim regularności. Istnieje bardzo skuteczna, prosta, a co najważniejsze zupełnie darmowa metoda na wysyp baby hair. Wystarczy codzienne masowanie skalpu opuszkami palców. Należy to robić delikatnie, stosując lekki nacisk na skórę. W ten sposób pobudzamy cebulki włosów, metoda jest bardzo skuteczna, a efekty zazwyczaj widać już po około 2 tygodniach regularnego masażu. Wystarczy 10 – 15 minut dziennie, by rezultat nas zaskoczył. Połączenie masażu z właściwym myciem oraz kosmetykami może bardzo szybko odmienić naszą fryzurę i sprawić, że włosy będą wyglądać zdrowo oraz staną się gęstsze.