ITAKA odwołuje wakacyjne loty! Co z innymi biurami podróży?

Biuro podróży Itaka poinformowało o potrzebie dokonania “pilnych zmian w siatce połączeń czarterowych na sezon Lato 22, a co za tym idzie anulacją pojedynczych wylotów”.

Klienci, których dotyczy anulowanie lotu będą informowaniu przez biuro podróży Itaka mailowo lub telefonicznie. Podróżni mogą dostać zwrot kosztów wyjazdu lub skorzystać z alternatywnych rozwiązań np. lot inną trasą lub zmiana terminu wyjazdu.

Gorzej mają turyści, którzy już są na wakacjach, a ich przelot został odwołany. Jednak i oni nie są pozostawieni sami sobie. Mają opcję przedłużenia pobytu, powrotu innymi liniami albo z innego lotniska.

 

https://www.facebook.com/itakapl/?ref=page_internal

 

Zmiany w połączeniach i anulowanie lotów Itaka tłumaczy następująco:

 

branża lotnicza, która w tym czasie mocno zredukowała zatrudnienie, tego lata boryka się z poważnymi problemami kadrowymi, co bezpośrednio wpływa zarówno na dostępność załóg samolotów, jak i obsługi naziemnej. (…)

 

Niestety, mimo zawarcia stosownych umów, jeden z przewoźników czarterowych wycofał się z zawartej umowy, powodując „efekt domina” w precyzyjnie skonstruowanej siatce połączeń zaktualizowanej o dodatkowe przeloty. Ten właśnie fakt wpłynął na konieczność podjęcia niezmiernie trudnej decyzji, jaką jest anulacja wybranych rejsów na progu szczytu sezonu Lata 22, oraz liczne zmiany w rozkładzie lotów.

– podano w komunikacie na facebooku.

 

Czy problemy z wakacyjnymi wyjazdami czekają też turystów innych biur podróży?

 

Jak na razie inni operatorzy nie odwoływali wycieczek, jednak nie ukrywają, że i oni mają problemy z zapewnieniem planowanych przelotów. Co więcej, w  obliczu strajków pracowników obsługi lotnisk oraz załóg samolotów, liczyć się należy z utrudnieniami.

 

>>>Stewardessa radzi CO zabrać w podróż samolotem. Jedna rzecz zaskakuje!