Danuta Martyniuk – kim jest żona Zenka Martyniuka? Czy to cyganka? Wiek, życiorys i wykształcenie

Posiadanie popularnego męża sprawia, że jego sława po części pada również na współmałżonkę. Doskonałym przykładem takiej sytuacji jest Danuta Martyniuk – żona znanego piosenkarza disco polo. Wielu fanów jego twórczości interesuje się również jego drugą połówką i chciałoby dowiedzieć się o niej czegoś więcej. W sieci pojawiają się liczne pytania dotyczące jej kariery zawodowej oraz życia prywatnego. Czy jednak Danuta Martyniuk jest osobą publiczną, o której możemy znaleźć informacje? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Danuta Martyniuk – życiorys, wzrost, wiek i miejsce urodzenia

O młodych latach Danuty Martyniuk wiadomo stosunkowo niewiele. Kobieta stała się bowiem “celebrytką mimo woli”, która stała się rozpoznawalna w związku z karierą swojego męża.  W sieci możemy natrafić na informację, że urodziła się w 1967 roku co oznacza, że jest o dwa lata starsza od swojego znanego małżonka. Urodziła się i wychowała w Bielsku Podlaskim. Niewiele wiemy o jej młodych latach oraz edukacji, niemniej jednak praca w charakterze pielęgniarki, którą wykonywała pozwala nam sugerować, że ma wykształcenie medyczne. Wielu internautów pyta również o wzrost kobiety. Udało nam się ustalić, że Danuta Martyniuk należy do grona niskich kobiet i ma 154 centymetry wzrostu.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Dan Polek (@danuta_martyniuk_official)

Danuta Martyniuk – kariera

O karierze zawodowej Danuty Martyniuk nie wiadomo zbyt wiele. W sieci możemy znaleźć informację o tym, że jako młoda dziewczyna była pielęgniarką oraz sama była wokalistką i występowała np. podczas wesel. Była również aktorką występującą w teledyskach swojego męża. Możemy zobaczyć ją choćby w wideoklipie do utworu “Gwiazda”. Ze względu na sukces, jaki odniósł Zenek Martyniuk mogła jednak poświęcić się rodzinie i dbaniu o gniazdo rodzinne. Dlatego też nie znajdziemy żadnych informacji o jej kolejnych miejscach pracy.

Danuta Martyniuk – rodzina

O rodzinie Danuty Martyniuk nie wiadomo zbyt wiele. W sieci pojawiały się doniesienia, że jest pochodzenia Romskiego, ze względu na jej egzotyczną urodę – ciemną karnację oraz czarne włosy, którymi zachwycała w młodości. Sama zainteresowana nigdy jednak nie potwierdziła tych doniesień. Jeśli chodzi o jej rodziców wiemy, że ojciec Danuty Martyniuk był właścicielem firmy budowlanej. Matka niestety już nie żyje. O jej śmierci poinformował sam Zenek Martyniuk za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Wiemy również, że Danuta Martyniuk ma siostrę, ponieważ to właśnie z nią pojechała na koncert do Grabowca gdzie poznała swojego męża Zenka występującego wówczas na scenie.

Danuta Martyniuk – stan cywilny. Kto jest jej mężem/partnerem?

Życie prywatne znanych osób często jest obiektem zainteresowania mediów oraz fanów. W przypadku Danuty Martyniuk nie mamy do czynienia z żadną tajemnicą. Kobieta jest żoną znanego wokalisty Zenona Martyniuka. Para pobrała się w  4 lutego 1989 roku i miała ogromne, tradycyjne wesele. Co ciekawe, Zenon Martyniuk nie miał wówczas ukończonych 21 lat życia, przez co musiał występować o zgodę na ożenek do sądu. Wymagały tego ówczesne przepisy prawa.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Świat Gwiazd (@swiat.gwiazd)

Danuta Martyniuk – dzieci

Nie da się ukryć, że macierzyństwo odegrało ogromną rolę w życiu Danuty Martyniuk. Niemniej jednak kobieta posiada tylko jedno dziecko będące owocem jej związku z Zenonem Martyniukiem. Daniel, bo takie imię nosi ich syn przyszedł na świat w sierpniu 1989 roku. Syn stał się oczkiem w głowie swoich rodziców i zawsze mógł liczyć na ich pomoc i wsparcie. Niestety, roztoczenie nad nim parasola ochronnego nie miało do końca dobrego wpływu na jego życie i charakter. Mężczyzna bowiem często pojawia się obecnie w mediach w kontekście kolejnych skandali, które wywołuje. Warto wspomnieć również o tym, że Danuta Martyniuk jest również babcią – ma jedną wnuczkę, noszącą imię Laura, która przyszła na świat w 2019 roku.

Danuta Martyniuk – Facebook i Instagram

W dzisiejszych czasach internet jest źródłem informacji o znanych osobach. Ich obecność na portalach społecznościowych pozwala poznać ich z nieco bardziej prywatnej strony. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się czy Danuta Martyniuk jest obecna w social mediach. Odpowiedź brzmi: i tak, i nie. Kobieta nie posiada oficjalnego konta na Facebooku. Jest za to aktywna na Instagramie, jednak posiada prywatne konto, które obserwują jednak głównie jej znajomi. Na chwilę obecną profil śledzony jest bowiem przez zaledwie 234 osoby.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Estera Kosińska Makeup (@esterakosinska_makeup)

Danuta Martyniuk – ciekawostki z życia

Gdy Danuta Martyniuk zaczęła pojawiać się w towarzystwie swojego męża na różnego rodzaju wydarzeniach i bankietach a w sieci pojawiły się jej zdjęcia spotkała się z bardzo negatywnym odbiorem internautów. Użytkownicy sieci krytykowali nie tylko jej ubiór ale również tuszę. Sugerowano, że jest znacznie starsza od swojego małżonka a nawet, że wygląda jak jego matka. Słowa te dotknęły kobietę, która kiedyś cieszyła się nietuzinkową urodą. Postanowiła zawalczyć o siebie i schudła aż 17 kilogramów, czym pochwaliła się w jednym z programów śniadaniowych. Obecnie prezentuje się znacznie lepiej. Zmiana nawyków żywieniowych przyczyniła się do tego, że obecnie wygląda znacznie młodziej.