CBA zatrzymało 20 gwiazd i celebrytów. Znane nazwiska!

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu 20 osób zamieszanych w oszustwa podatkowe.

Zatrzymania CBA są efektem śledztwa dotyczącego “wystawiania i posługiwania się nierzetelnymi oraz poświadczającymi nieprawdę fakturami VAT”.

 

Zatrzymania przeprowadzono na terenie Mazowsza. Uczestniczyło w nich blisko 100 funkcjonariuszy.

 

Po zakończeniu przeszukań w miejscach zamieszkania, firm i biur księgowych, zatrzymane osoby zostały przewiezione do Prokuratury Regionalnej w Warszawie, gdzie usłyszały zarzuty. Kwota nierzetelnych faktur w tym wątku śledztwa to ponad 7,5 miliona złotych.

– podaje CBA*

 

fot. cba.gov.pl

 

Fikcyjne działania agencji eventowej

 

Z kolei TVP Info ustaliło, że cały proceder toczył się wokół jednej z agencji eventowych, a głównym podejrzanym jest 48-letni właściciel tej agencji.

Firma wystawiała faktury poświadczające wykonanie fikcyjnych usług. Ich odbiorcami byli przedsiębiorcy, którzy dzięki tym dokumentom obniżali swoje zobowiązania podatkowe.

 

Znane nazwiska

 

CBA informuje, że zarzuty w tej sprawie usłyszało 12 osób, z czego część z nich to osoby publiczne. TVP Info konkretyzuje:

 

Wśród kilkudziesięciu osób biorących udział w procederze znalazły się osoby publicznie znane, w tym przedstawiciele świata show-biznesu. Wcześniej zarzuty przedstawiono m.in. prezenterce stacji TVN Dorocie G. i jej „agentowi”, gitarzyście Lady Pank Janowi B. i aktorowi Tomaszowi O.

 

Centralne Biuro Antykorupcyjne podało, że śledztwo jest rozwojowe i możliwe są dalsze zatrzymania.

 

>>>[FOTO] Obsceniczne gesty Michała Szpaka. “Coś ostatnio z Panem nie tak….” – komentuje internautka.

 

cyt. cba.gov.pl