Został przejechany przez busa. Policja pokazała zdjęcia zwłok! [18+]

Policja opublikowała zdjęcia zwłok mężczyzny, który został przejechany przez busa. 

Do wypadku doszło o 4 nad ranem w środę 6 lipca w Częstochowie. Mężczyzna najprawdopodobniej chciał popełnić samobójstwo

 

https://czestochowa.policja.gov.pl/

 

Na nagraniach z monitoringu widać, jak człowiek kładzie się na wznak w poprzek pasów. Przejście dla pieszych jest oświetlone. 

Pierwszy samochód, jaki pojawia się na drodze, omija leżącego. Zaraz potem na przejście wjeżdża rozpędzony Mercedes i przejeżdża po leżącym.

Kierujący pojazdem nie zatrzymuje się, tylko odjeżdża z miejsca zdarzenia. 

 

Kierowca busa dostał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia. Za ten czyn grozi mu do 12 lat więzienia:

 

Śledczy ustalili, że kierowca mercedesa nie obserwował właściwie przedpola jazdy i nie zachował ostrożności zbliżając się do pasów, a po najechaniu na pieszego kontynuował jazdę samochodem nie udzielając mu pomocy. W dodatku w chwili zatrzymania badanie wykazało, że znajdował się pod wpływem alkoholu (0,32 promila). Podjęte przez śledczych czynności pozwolą stwierdzić, czy w chwili zdarzenia również znajdował się pod jego działaniem, a jeśli tak, to jakie było jego stężenie.

– informuje częstochowska policja.

 

Policja zdecydowała się też na publikację nagrania z wypadku oraz zdjęć zwłok. Tym razem jednak nie “ku przestrodze”, a w celu identyfikacji zmarłego.

 

Z uwagi na drastyczne treści publikujemy je na kolejnej stronie [18+].