Nie chciała upiec tortu dla lesbijek. W sprawie zapadł przełomowy wyrok!

Cathy Miller to artystka cukiernicza z Kalifornii. W 2017 roku kobieta odmówiła upieczenia tortu dla pary lesbijek na ich “ślub”.

Jak twierdzi pozwana, odmówiła lesbijkom w uprzejmy sposób i skierowała je do innego cukiernika. Mimo to Eileen and Mireya Rodriguez-Del Rio były wściekłe i skierowały sprawę do sądu. Lesbijki zarzucały Cathy Miller homofobię i dyskryminację. Po wieloletnim procesie, w sprawie właśnie zapadł wyrok.

 

https://www.facebook.com/tastriesbakery

 

Środowiska LGBT domagając się tolerancji dla własnych przekonań, odmawiają innym prawa do ich przekonań. Podobnie było i w tym przypadku, gdy para lesbijek żądała akceptacji ich orientacji, a zaprzeczała temu, że cukiernik może mieć swoje własne.

 

Tymczasem Cathy Miller jest chrześcijanką i jak tłumaczyła, odmowa wykonania tortu była zakorzeniona w jej szczerym przekonaniu religijnym, że małżeństwo powinno być między jednym mężczyzną a jedną kobietą. Co więcej, artystka cukiernicza przyznała, że mogła sprzedać lesbijkom gotowe ciasto. Odmówiła jednak uświetnienia ich uroczystości swoim osobistym kunsztem, bo byłaby to aprobata dla związku niezgodnego z Biblią.

 

Prawnik pozwanej, Paul Jonna zauważył:

 

Jest w tym pewna ironia, że prawo mające na celu ochronę osób przed dyskryminacją religijną zostało użyte do dyskryminowania Cathy ze względu na jej przekonania religijne.

 

Orzeczenie dotyczące pracownicy cukierni można uznać za przełomowe, ponieważ kobieta została uniewinniona. Sąd uznał jej tłumaczenie dotyczące praktykowania w pracy swoich chrześcijańskich zasad.

Niestety, pomimo tego wyroku, kobieta nadal jest obiektem ataków osób z nurtu LGBT….

 

 

źródło: thomasmoresociety.org