Dramat w Wielkiej Brytanii! 27-latka piła alkohol na pusty żołądek i zmarła!

Mieszkanka angielskiego miasta Brighton w East Sussex zmarła z powodu rzadkich komplikacji po wypiciu alkoholu na pusty żołądek i bez przekąski – donosi The Mirror.

Wypiła alkohol na pusty żołądek

W czerwcu 27-letnia Alice Burton-Bradford zmarła nagle w ogrodzie swojego domu po wypiciu alkoholu na pusty żołądek. Przyczyną śmierci było rzadkie powikłanie – alkoholowa kwasica ketonowa.

Co to jest alkoholowa kwasica ketonowa?

Komórki do prawidłowego funkcjonowania potrzebują glukozy (cukru) i insuliny. Glukoza pochodzi z pożywienia, a insulina jest wytwarzana przez trzustkę. Podczas picia alkoholu trzustka może na krótki czas przestać wytwarzać insulinę. Bez insuliny komórki nie będą w stanie zużywać glukozy, którą spożywasz, na energię. Aby uzyskać potrzebną energię, twoje ciało zaczyna spalać tłuszcz.

Kiedy twoje ciało spala tłuszcz na energię, wytwarzane są produkty uboczne zwane ciałami ketonowymi. Jeśli twoje ciało nie wytwarza insuliny, ciała ketonowe zaczną gromadzić się we krwi. To nagromadzenie ketonów może powodować stan zagrażający życiu zwany kwasicą ketonową.

alkohol
The Mirror

Była miłośniczką sportu

Przyjaciele Burton-Bradford powiedzieli, że kobieta była miłośniczką sportu: lubiła biegać i jeździć na rowerze.

„To był dla nas szok. Nikt się tego nie spodziewał. Nigdy przed jej śmiercią nie słyszałem o alkoholowej kwasicy ketonowej. Nie wiemy, ile wypiła w ten weekend, ale nie była alkoholiczką. Wiem, że tego dnia nic nie jadła i z tego powodu rozwinęła kwasowość w żołądku” – powiedział przyjaciel Alice, Aaron Mulvay.

Chcą ją upamiętnić

Przyjaciele zmarłej zbierają pieniądze na zainstalowanie pamiątkowej ławki na szczycie klifu, po którym Burton-Bradford regularnie spacerowała ze swoim psem. Dzięki kampanii crowdfundingowej udało im się już zebrać prawie tysiąc funtów.

„Nikt z nas nie był w stanie uczestniczyć w pogrzebie Alicji z powodu ograniczeń nałożonych przez pandemię koronawirusa, dlatego chcemy wznieść pomnik, aby uczcić jej pamięć i podnieść świadomość społeczną na temat zagrożeń związanych z alkoholową kwasicą ketonową” – wyjaśnił Mulvay.

Alkoholowa kwasica ketonowa zwykle powoduje nudności, wymioty i ból brzucha, ale w rzadkich przypadkach może nawet doprowadzić do śmierci.

Źródło: The Mirror

Zdjęcia: The Mirror, Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *